بیمه عمر خوب از کدام شرکت بگیرم تا ضرر نکنم؟

بیمه عمر یکی از محصولات بسیار جذاب بیمه‌ایست که حدود ۲۰ سال است وارد ایران شده و بسیاری از شرکت‌های بیمه‌ای اقدام به عرضه آن می‌کنند. بیمه مرکزی به طور کلی ناظر و مدیریت کننده اصلی شرکت‌های بیمه خصوصی و دولتی است که به عملکرد آن‌ها نظارت می‌کند و به اقدامات شرکت‌های مختلف در زمینه بیمه عمر نظارت می‌نماید.

برای خرید این محصول بیمه‌ای می‌بایست به شرکت بیمه مدنظر خود مراجعه کنید و پس از اطلاعاتی که از سوی نماینده آن شرکت دریافت می‌کنید، اقدام به پرداخت قسط اول قرارداد خود نمایید. قسط اول قرارداد بسته به نوع قرارداد که ماهانه، سه ماهه، ۶ ماهه و یا سالانه است متفاوت بوده و کمترین مبلغ برای پرداخت ماهانه چیزی در حدود ۵۰ هزار تومان است که در شرکت‌های مختلف، متفاوت است.

کمترین مبلغ پرداختی برای قسط سالانه نیز ۱۵۰ هزار تومان است که در بعضی از شرکت‌ها این رقم بالاتر است. مشتری قادر به انتخاب بین دو گزینه خواهد بود که طبق آن‌ها هزینه پوشش‌های بیمه‌ای از اصل اقساط کم شود و یا اینکه هزینه این پوشش‌ها به مبلغ اقساط اضافه گردد.

اما گذر از این مباحث در زمینه بیمه عمر، این نکته بسیار مهم است که باید از شرکتی اقدام به خرید کنید که نسبت به آن اطمینان کافی را داشته باشید. به طور کلی همه شرکت‌های بیمه‌ای سود مشارکت بالای ۲۰ درصد می‌دهند و اندک شرکت‌های ارائه‌دهنده سودهای نزدیک به ۳۰ درصد نیز قطعا طی ۲۰ سال قراردادی که با آن خواهید داشت دچار نوسان می‌شوند و بالانسی که برای سود انجام می‌شود چیزی نزدیک به همان درصدی است که همه شرکت‌ها ارائه می‌دهند.

برای خرید بیمه عمر به سایت رسمی بیمه مرکزی مراجعه کنید و پس از کسب اطلاع پیرامون مجوز آن، اقدام به سرمایه گذاری نمایید.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم