آیا کثیف شدن انژکتور خودرو عجیب است؟

انژکتور خودرو از جمله قطعات مهم اتومبیل‌های امروزی است که در صورت هرگونه عیب و ایراد امکان ضررهای بسیار زیادی را برای مالک خودرو فراهم می‌کند. از جمله اتفاقاتی که معمولا در بین خودروهای ایرانی شایع است، مشکل کثیف شدن انژکتور خودرو است که بسیاری فکر می‌کنند این اتفاق عجیب است ولی آیا این اعتقاد واقعیت دارد؟

در مورد انژکتور خودرو باید بدانید که کثیف شدنشان اتفاقی عجیب نیست و به زودی این اتفاق گریبان شما را خواهد گرفت و از آن ناگزیر هستید. این اتفاق معمولا در خودروهایی که بیشتر در داخل شهر حرکت می‌کنند درصد رخداد بسیار بالاتری دارد چرا که روشن و خاموش کردن خودرو به صورت مکرر و در زمان کوتاه باعث گرفتگی انژکتورها می‌شود و زمان پاک‌سازی را از خودروهایی که در خارج از شهر استفاده می‌شوند، جلوتر می‌اندازد. البته قابل ذکر است که اگر بتوانید از خودروی خود به خوبی نگهداری کنید به راحتی می‌توانید زمان این اقدام را به تاخیر بیندازید.

وظیفه اصلی انژکتورها این است که در زاویه مناسب و با قدرت بهینه، سوخت را به موتور برساند تا عملکرد خودرو به طور کلی تنظیم شود و هر گونه اختلال در این کار باعث مشکلاتی می‌شود که از جمله آن اختلالاتی است که در عملکرد خودروها مشاهده می‌شود و رانندگان از آن گلایه می‌کنند.

کارشناسان خودرو می‌گویند که اگر یک انژکتور خودرو دچار مشکل شد، ترجیحا اقدام به تعویض همان قطعه نکنید چرا که عملکرد انژکتورها هماهنگ بوده و قطعا هماهنگی قطعه نو و جدید با قطعات قبلی سخت خواهد بود و به ندرت این هماهنگی به صورت کامل رخ می‌دهد. آنها پیشنهاد می‌کنند در صورتی که انژکتوری نیاز به تعویض پیدا کرد، تمام انژکتورها را تعویض کنید تا دوباره به مشکل نخورید و نیاز به مراجعه دوباره نداشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم