گیربکس‌های جدید خودروهای لوکس که باید در مورد آن بدانید

خودروهای لوکس دارای آپشن‌ها و ویژگی‌های بسیار زیادی هستند که از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به گیربکس‌های جدید اشاره کرد که عملا استفاده از این خودروها را تسهیل می‌کنند و کارایی بهتری از آن‌ها را نشان می‌دهند.

خودروهای لوکس زیادی با مشخصات جدید و فناوری‌های به روز وارد کشور شده‌اند که از جمله آنها می‌توان به بعضی از برندهای تازه وارد چینی اشاره کرد که توانسته‌اند با حفظ ارزانی و قیمت متناسب با قدرت خرید ایرانی‌ها، امکانات خوبی را در اختیار مشتریان ایرانی قرار بدهند.

خودروهای جدیدی که وارد بازار خودروهای داخلی می‌شوند، در کنار آپشن‌های جدیدی که به متقاضیانش ارائه می‌کنند، از مصرف سوخت بسیار پایین‌تری نسبت به خودروهای داخلی برخوردار بوده و به همین دلیل در بلند مدت از نظر مصرف نیز به صرفه‌تر از تولیدات داخلی محسوب می‌شوند حتی اگر افزایش قیمت آنها همراه با افزایش قیمت ارز در کشور را نادیده بگیریم!

یکی از مولفه‌های بسیار مهم در خودروهای لوکس که مورد توجه اهالی حرفه‌ای بازار خودرو قرار می‌گیرد، سیستم انتقال نیرو آن است که به شدت با راحتی و آسایش سرنشینان و راننده ارتباط مستقیم داشته و در صورت عدم استفاده از سیستم و تکنولوژی مناسب، قطعا چیزی جز خستگی مفرط را برای راننده و سرنشینان به همراه نخواهد داشت و بالعکس در صورت استفاده از تکنولوژی‌های روز، آسایش این اتفاق بی نظیر است.

از جدیدترین سیستم‌های انتقال نیرو می‌توان به گیربکس DCT ( گیربکس دو کلاچه ) اشاره کرد که بعضی از خودروهای تازه وارد چینی از این تکنولوژی بهره مند شده‌اند که قیمت‌هایی در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان دارند. همان‌طور که از اسم این سیستم بر می‌آید، این تکنولوژی از دو کلاچ استفاده می‌کند که یکی از این کلاچ‌ها وظیفه تعویض دنده‌های فرد را داشته و دیگری وظیفه تعویض دنده‌های زوج را برعهده گرفته است که به شدت به بهتر شدن فرایند تعویض دنده و انتقال قدرت در خودرو کمک می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم