دلیل نام‌گذاری سایپا رهام محصول جدید ایرانی چیست؟

سایپا رهام محصول جدید شرکت سایپاست که برخلاف محصولات قبلی تولید داخل، سر و صدای زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشته و کاربران نسبت به آن واکنش‌های مثبتی داشته‌اند ولی یکی از مسائل مربوط به این خودرو، علت نام گذاری این خودرو است که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

یکی از سوالات همیشگی ایرانی‌ها، در مورد نام گذاری محصولات خودروسازی کشور است که شاید با مینیاتور به اوج خود رسید. زمانی که سایپا اقدام به نام‌گذاری تیبای فعلی به مینیاتور کرد، بسیاری از اهالی بازار نسبت به این نام‌گذاری اعتراض کردند.

قیمت سایپا رهام چقدر خواهد بود؟

در مورد دلیل نام‌گذاری سایپا رهام، این گروه خودروسازی دلایل مختلفی را اعلام کرده است که ما نیز به بیان این دلایل و بررسی کوتاه آن می‌پردازیم:

  • رهام نام فارسی است که در فرهنگ لغت دهخدا به معنای پرنده آزاد و رها معنی شده است. این پرنده هیچ گاه شکار نمی‌شود.
  • معانی دیگری نیز برای این اسم وجود دارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به قطرات لطیف باران اشاره کرد.
  • با توجه به معنی اصلی این خودرو در لغت نامه دهخدا، طراحی ظاهری سایپا رهام همانند شاهین اصیل ایرانی طراحی شده و استایل کلی این خودرو، ظاهر شاهین را تداعی می‌کند.
  • با توجه به نوع انتخاب اسم و عدم وجود شباهت با کلمات شائبه ساز و معنی زیبای آن، به نظر می‌رسد برای اولین بار خودرویی با نام ایرانی تولید شده است که حداقل در اولین گام یعنی “نام آن” جنجال به پا نکرده و اتفاقا از یک نام زیبا برخوردار است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم