عمر مفید خودرو در دنیا چقدر است؛ موارد موثر در عمر اتومبیل

عمر مفید خودرو در ایران و جهان تعاریف زیادی دارد که ریشه این تعاریف به نوع اقتصاد آن کشور و همچنین وضعیت صنعت خودروی هر کشور باز می‌گردد که نکات جالبی در این موضوع وجود دارد که در ادامه به بعضی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

جالب است بدانید که طبق یک تحقیقات میدانی انجام شده در آمریکا، متوسط عمر مفید خودرو در آمریکا چیزی در حدود ۹ سال بوده است و وانت‌ها نیز نهایتا در حدود ۷ سال برای صاحبانشان کار می‌کنند و سپس راهی مراکز اسقاط می‌شوند!  البته جالب است بدانید که این اعداد بدین معنی است که به طور مثال تا ۹ سال، کیفیت خودروهای تولیدی همانند روز اولشان بودند و هیچ مشکلی در آنها وجود نداشته است! بدیهی است این اعداد در کشورهای دیگر کمتر بوده و نشان دهنده کیفیت پایین‌تر محصولات موجود در آن کشورهاست.

دوام قطعات، نکته موثر در عمر مفید خودرو

البته در ماجرای محاسبه عمر مفید اتومبیل باید دوام قطعات را در نظر گرفت و البته پیش بینی این موضوع به سادگی انجام نمی‌گیرد و حتی بعضا دیده می‌شود به دلایل مختلف، قطعات نو دچار مشکل شده و خراب می‌شوند. این نکته را باید در نظر داشته باشید که اگر از یک خودروساز معتبر اقدام به خرید نمایید و به درستی از آن مراقبت نمایید می‌توانید به استفاده چند هزاران کیلومتری از آن امیدوار باشید و سفرهای بسیار زیادی را با آن تجربه نمایید.

محاسبه عمر مفید خودرو که انجام نمی‌شود!

یکی دیگر از نکات جالب پیرامون قطعات خودرو و خریداری آنها مواردی است که روی بسته آنها نوشته می‌شود که قطعا در هنگام خرید آنها به این نکات توجه کرده‌اید ولی یکی از مهم‌ترین چیزهایی که در این بسته‌ها نمی‌شود و به آن اشاره‌ای نمی‌شود، عمر مفید آن‌هاست که در صورت وجود، کمک زیادی به خریداران آنها خواهد کرد و ما را برای محاسبه عمر مفید خودرو نیز یاری می‌نماید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم