۴ قطعه اساسی کولر خودرو که باید بشناسید

کولر خودرو این روزها مهم‌ترین بخش هر خودرو است که شاید بسیاری از افراد وقتی سرنشین خودرویی می‌شوند که از این نعمت استفاده نمی‌کنند، به اوج عصبانیت می‌رسند و زمین و زمان را به هم می‌دوزند تا شاید آقای راننده از کولر خودروی خود استفاده کند ولی جالب است بدانید که این آپشن اساسی خودرو دارای ۴ قطعه اصلی است که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

 

کمپرسور: این قطعه وظیفه انتقال گاز سرد را در کولر داشته و به نوعی قلب مجموعه نامیده می‌شود چرا که وظیفه گرداندن گاز در فضای این مجموعه را دارد. از نکات مهمی که معمولا خودروسازان به خوبی به آن توجه می‌کنند این است که اندازه کمپرسور و وزن آن متناسب با کلیت خودرو و کولر باشد.

اواپراتور: یکی از قطعاتی است که به شدت با احساس خنکی شما رابطه داشته و فضای داخل کابین را مدیریت می کند. از جمله وظایف این قطعه در کولر این است که رطوبت داخل کابین را گرفته و از مرطوب شدن آن جلوگیری کند تا هوای سردی که وارد آن می‌شود، حس بهتری را به سرنشینان منتقل نماید.

کپسول خشک کننده: این قطعه در کولر وظیفه گرفتن رطوبت از گاز را داشته و در صورتی که فشار گاز از حد تعیین شده بیشتر شود، با استفاده از سوییچ ایمنی موجود در آن، جریان برق کولر را قطع می‌کند تا اوضاع پایدار شود.

کندانسور: وظیفه این قطعه در کولر به نوعی خارج کردن هوای گرم از فضای کولر بوده و به گاز سرد موجود در این مجموعه کمک می‌کند تا هر چه سریع‌تر به وظیفه خود عمل کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم