۳ نکته مهم در مورد گرمازدگی در تابستان که باید بدانید

گرمازدگی

با شروع فصل تابستان یکی از مسائلی که معمولا نقل تمامی محافل افراد می‌شود، گرمازدگی است که با توجه به گرمای بسیار زیاد چند سال اخیر این موضوع شیوع بیشتری پیدا کرده و بسیاری از افراد توجهی به روش‌های کاهش یا رفع گرمازدگی نمی‌کنند.

گزمازدگی دلایل مشخصی دارد که در مقابل با یک سری روش‌های بسیار راحت می‌توان از وقوع آن جلوگیری کرد و به قول معروف علاج واقعه قبل از وقوع کرد. همان‌طور که در ادامه مشاهده می‌کنید، روش‌های مقابله با این پدیده پیچیده و سخت نبوده و باید در سه ماه تابستان به آن‌ها توجه داشته باشید.

گرمازدگی
گرمازدگی

۱- در گرمای طاق فرسا استراحت را فراموش نکنید

یکی از مسائلی که معمولا منجر به گرمازدگی در افراد می‌شود، خستگی مفرطی است که قدرت بدنی را تحلیل برده با کوچکترین فشار گرمای هوا منجر به بی حالی و حالت تهوع در افراد می‌گردد. بهترین کار قبل از وقوع این اتفاق پناه بردن به سایه و استراحت کردن و ترجیحا نوشیدن مقداری آب ولرم است.

۲- فرد گرمازده باید خنک شود

دومین توصیه برای افرادی که در آستانه این پدیده هستند و یا دچار آن شده‌اند، خنک کردن وی با هر روش و وسیله ایست. البته معمولا به دلیل اینکه این اتفاق در مکان‌هایی رخ می‌دهد که دسترسی به وسایل سرمایشی وجود ندارد، در این مواقع بهترین روش سریع و مطمئن خنک کردن فرد گرمازده با استفاده از پارچه خیس و باد زدن فرد با آن است.

گرمازدگی
گرمازدگی

۳- به فرد گرمازده محلول ORS  بدهید

معمولا این پدیده به علت کم شدن آب بدن رخ می‌دهد که نوشیدن آب شرب ساده کمک چندانی به وی نمی‌کند. در صورت امکان با نوشاندن محلول ORS می‌توانید سریعا وی را به حالت عادی بازگردانید.

 

۳ راه بالا بهترین روشی است که می‌توانند از پدیده گرمازدگی جلوگیری کرده و یا در صورت رخ دادن، از پیشروی آن جلوگیری کرده و حتی درمان این اتفاق باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم