آیا نشانه‌های کثیف شدن انژکتورها قطعی است؟

کثیف شدن انژکتورها از جمله مشکلاتی است که بسیاری از صاحبان خودرو بدون توجه به آن اقدام به رانندگی می ‌کنند و وقتی به این مشکل رسیدگی می‌کنند که کار از کار گذشته و خودرو دچار مشکلات جدی شده است. در ادامه به توضیحی در این رابطه می‌پردازیم امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

 

البته شاید خبر ناگواری برای شما باشد که همه نشانه‌هایی که در ادامه می‌گوییم صرفا از روی تجربه بوده و هیچ راه دقیق و قطعی برای این کار وجود ندارد چرا که تنها راه تشخیص کثیف شدن انژکتورها باز کردن و چک کردن آن با دستگاه‌های مخصوص است تا وضعیت آنها را بررسی و در صورت نیاز اقدام به پاک‌سازی آن کرد. پس مطالبی که در ادامه تقدیم نگاهتان می‌شود صرفا برای این است که بتوانید تخمین دقیق‌تری داشته باشید و البته باید بدانید که نشانه‌های مذکور در اغلب موارد نتیجه‌ای نزدیک به واقعیت دارند و درصد خطای آنها اندک است.

کثیف شدن انژکتورها

در مورد انژکتور خودرو باید بدانید که کثیف شدنشان اتفاقی عجیب نیست و به زودی این اتفاق گریبان شما را خواهد گرفت و از آن ناگزیر هستید. این اتفاق معمولا در خودروهایی که بیشتر در داخل شهر حرکت می‌کنند درصد رخداد بسیار بالاتری دارد چرا که روشن و خاموش کردن خودرو به صورت مکرر و در زمان کوتاه باعث گرفتگی انژکتورها می‌شود و زمان پاک‌سازی را از خودروهایی که در خارج از شهر استفاده می‌شوند، جلوتر می‌اندازد. البته قابل ذکر است که اگر بتوانید از خودروی خود به خوبی نگهداری کنید به راحتی می‌توانید زمان این اقدام را به تاخیر بیندازید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم