آیا با قیمت دلار سرمایه گذاری در بیمه عمر منطقی است؟

یکی از سوالات زیادی که معمولا در خصوص بیمه عمر مطرح می‌شود، تفاوت شدید سود آن با سودی است که دلار و طلا به مردم می‌دهند و با توجه به قیمت دلار که به چیزی در حدود ۱۱ هزار تومان رسیده است، وضعیت بیمه عمر و سرمایه گذاری را وخیم نموده است. بسیاری از افراد حالا با تشکیک در ماهیت بیمه عمر به دنبال بازخرید بیمه نامه و سرمایه گذاری روی دلار و طلا هستند.

یکی از نکاتی که معمولا به آن توجه نمی‌شود این است که سرمایه گذاری روی بیمه عمر یک بحث سرمایه گذاری صرف نیست و مساله بیمه‌ای آن نیز مطرح است. به طور مثال شما اگر نیازمند عمل قلب باز شوید، می‌بایست پس انداز خودتان را نقد کنید و به حساب بیمارستان واریز کنید ولی در بیمه عمر بدون اینکه نیازی به دست زدن به سرمایه بیمه‌تان باشد، شرکت بیمه یک چک در حدود ۳۰ درصد سرمایه فوت شما پرداخت می‌کند که سقف آن ۲۰ میلیون تومان است و به راحتی می‌توانید با این چک، بخش اعظمی از هزینه‌‍های جراحی قلب را پرداخت کنید!

پس بدین ترتیب شاید سود بیمه سرمایه گذاری و عمر کمتر از سرمایه گذاری در دلار و طلا باشد، ولی بحث بیمه‌ای آن باعث می‌شود که شما قدرت مانور بهتری داشته باشید. نکته دوم اینکه سود فعلی دلار و طلا مقطعی است ولی سود حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد بیمه عمر معمولا سالانه تکرار می‌شود و عملا در ۳۰ سال پوشش سود دلار و طلا را انجام می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم