۴ نکته که باید برای آمادگی کنکور سراسری و ارشد بدانید

با نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور سراسری بسیاری از داوطلبان به دلیل عدم آگاهی به نکات مهم در این دوران از آمادگی برای آزمون دور شده و حتی بعضا به دلیل اشتباهاتی که در این دوران رخ می‌دهد، حاصل تلاش یکساله را از دست می‌دهند. نکاتی که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم برای داوطلبان کنکور سراسری و ارشد بوده و هر دو گروه می‌توانند از این نکات بهره ببرند.

مطالب جدید در دو هفته باقیمانده به کنکور سراسری را فراموش کنید!

یکی از اشتباهاتی که معمولا داوطلبان کنکور سراسری و ارشد دچار آن می‌شوند، شروع به یادگیری مطالب جدیدی است که تابحال به آن‌ها مراجعه نشده است. این اتفاق به دلیل عدم آگاهی افراد از شرایط کنکور و ماهیت ذهن بوده و هیچ کمکی به آن‌ها نخواهد کرد.

داوطلبین کنکور باید بدانند که فرصت دو هفته باقی مانده به کنکور برخلاف گفته‌های کارشناسان آموزشگاه‌ها و موسسات آموزشی فرصت یادگیری نبوده و صرفا باید در آموخته‌های قبلی به تسلط رسید.

سم کنکور را میل نکنید!

یکی از اشتباهات بزرگ داوطلبین کنکور افزایش ساعات مطالعه در دو هفته پایانی است که با تفکر غلط بالا بردن بازدهی دست به این کار می‌زنند. این تصمیم گیری بدترین سمی است که برای داوطلبین موجود بوده و در صورت میل کردن این سم، احتمالا از نتیجه‌ای که در حال حاضر در آن قرار دارید نیز دور خواهید شد و به مشکل می‌خورید.

کنکور سراسری

مهم‌ترین نکته در زمان باقیمانده به کنکور سراسری و ارشد حفظ ریتم مطالعه است تا ذهن دچار خستگی نشده و بتواند با آمادگی خوب و بالا در جلسه آزمون حضور پیدا کند. بدتر از همه این اتفاقات درس خواندن در روز قبل از کنکور است که برای بسیاری از داوطلبین (نه همه آن‌ها) به عنوان یک خودکشی عمدی محسوب می‌گردد!

خانواده‌ها بیشترین نقش را در موفقیت دارند

از دیگر نکات قابل ذکر برای موفقیت در دو هفته پایانی کنکور، همراهی خانواده‌ها با داوطلبین است که عملا امکان ارتقا چند پله‌ای توانایی آن‌ها را فراهم می‌کند. خانواده با محبت و رسیدگی مداوم و اصولی به دانش آموز و دانشجو روحیه او را افزایش داده و با یک تفکر منطقی می‌تواند از تفکرات منفی وی جلوگیری کند.

قبل از کنکور سفر کوتاهی بروید

شاید این نکته عجیب‌ترین مورد در این مقاله باشد ولی طبق اعلام بسیاری از کارشناسان یک سفر کوتاه قبل از اتفاقات بزرگ می‌تواند به افزایش روحیه و مثبت اندیشی فرد کمک کند. فرد کنکوری نیز می‌تواند با مسافرت کوتاه خود آمادگی بهتری برای آزمون سراسری داشته باشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم