قیمت خودرو به زودی دوبرابر می‌شود؟ +دلایل و جزئیات

قیمت خودرو این روزها به یک معضل بزرگ برای خودروسازان تبدیل شده است چرا که از سویی به دلیل عدم تامین قطعه با قیمت قبلی امکان تولید ندارند و از سوی دیگر با قیمت گذاری دستوری امکان ارائه محصولات به مشتری را ندارند که زمزمه‌های مبنی بر افزایش قیمت رسمی بعضی از خودروهای پرفروش وجود دارد که از جمله آن می‌توان به افزایش قیمت رسمی پراید به بالای ۳۰ میلیون تومان، افزایش قیمت ۲۰۶ به حدود ۵۰ میلیون تومان و ….اشاره کرد.

به زودی صنعت خودروسازی ایران شاهد یک افزایش شدید خواهد بود که مانند آن را در سالهای ۹۰ و ۹۱ تجربه نمود که پراید از قیمت ۱۰ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان رسید و عملا نرخ دلار ۱۰۰۰ به ۳۵۰۰ تومان در آن زمان تاثیر خود را گذاشت. این قیمت تا سالها در بازار باقی ماند و حالا نیز باید شاهد افزایش قیمت دوباره در خودرو باشیم.

یکی از مسئولان صنعت خودروسازی کشور با بیان این خبر اعلام کرد که خودروهای داخلی چیزی در حدود ۲۵ درصد به ارز وابسته هستند!  این اظهار نظر بدین معنی است که در خودرویی مانند پراید چیزی در حدود ۷ میلیون تومان آن به ارز وابسته بوده و با توجه به رشد بیش از دوبرابر دلار (شرکتی بانک مرکزی) و قیمت فعلی پراید، قیمت رسمی پراید چیزی در حدود ۳۲ میلیون تومان خواهد شد!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم