اگر تبلت خود را رجیستر نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

تا چند روز دیگر طرح رجیستری تبلت شروع می‌شود و خریداران این سری از دستگاههای سیم کارت‌خور باید در سامانه همتا ثبت نام کنند. اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در این مورد این طرح هستید با ما در قندان همراه باشید.

این سوال که جزو سوال‌های بسیار پرتکرار در مورد تلفن‌های همراه بود در مورد تبلت نیز وجود دارد و باید در پاسخ گفته شود که اصولا دستگاه‌هایی که تا تاریخی که توسط وزارت ارتباطات مشخص می‌کند، فعال شده‌اند مشمول این قانون نمی‌شوند و صرفا آن دسته از مشتریانی که از صبح روز بعد تاریخ اعلام شده اقدام به خرید از این نوع دستگاه می‌کنند، می‌بایست عملیات رجیستری را انجام دهند.

اگر در حال حاضر دستگاه کارکرده یا نویی دارید که از آن استفاده نمی‌کنید ترجیحا یک سیم کارت درون آن بیندازید و یک تماس کوتاه با آن برقرار کنید و برای همیشه خیالتان را از بابت طرح رحیستری راحت نمایید!

آیا رجیستری تبلت هزینه دارد؟

خیر! کدی که فروشنده به شما برای رجیستر کردن تبلت می‌دهد رایگان بوده و در صورت مشاهده هر گونه تخلف می‌توانید با سازمان تعزیرات تماس گرفته و این تخلف را گزارش دهید. از سوی دیگر هیچ کدام از مراحل مربوط به رجیستری نیازمند پرداخت هزینه نیستند و اگر کسی برای انجام این کارها از شما پولی را طلب کرد قطعا بدانید که فریبی در کار است!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم