راهنمای خرید بیمه بدنه برای خودروی پراید ۱۱۱

اگر به تازگی پراید ۱۱۱ با قیمت ۴۲ میلیون خریداری کردید و به دنبال خرید بیمه بدنه برای آن هستید پیشنهاد می‌کنیم نکات مطرح شده در این مقالات را از دست ندهید چرا که قطعا در هنگام خرید بیمه نامه کمکتان می‌کند.

از دیگر منافع بسیار خوب این بیمه نامه برای خودروهایی مانند پراید، پرداخت خسارتی است که در هنگام سرقت انجام می‌شود چرا که سهل‌الوصول بودن سرقت پراید برای سارقین چیزی است که قطعا در شبکه‌های اجتماعی آن را مشاهده کردید و به کرات این موضوع در رسانه‌های مختلف بررسی شده است و هر چقدر هم از وسایل ایمنی مانند دزدگیر و قفل پدال و فرمان نیز استفاده کنید بازهم صرفا سرقت را کندتر کردید و هیچ تضمینی برای عدم سرقت وجود ندارد!

پس بهترین کار برای جلوگیری از ضرر هنگفت آن هم در این زمانه گرانی، استفاده از بیمه بدنه پراید است که با هزینه اندکی در حدود ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان می‌توانید از یک ضرر هنگفت چند ده میلیونی جلوگیری کنید!

نمایندگی بیمه سود بیمه بدنه

پس از اینکه دانستیم اغلب موارد مربوط به خسارات بیمه بدنه چه مواردی هستند به سراغ مفاد خارج از تعهدات این بیمه نامه می‌رویم:

۱- در صورتیکه خسارات مربوط به دعوا و شورش باشد که طبیعی است خسارت در دعوای دیگری در دادگاه مشخص و پرداخت می‌گردد.

۲- خسارات مربوط به تعقیب و گریز پلیس که صاحب خودرو از تسلیم شدن در برابر قانون فرار می‌کند. ( بدیهی است که موارد مربوط به خودروهای سرقتی و تعقیب و گریز پلیس با سارق متفاوت بوده و بیمه ملزم به پرداخت است)

۳- در صورتیکه خسارت عمدی بوده و این موضوع برای کارشناس محرز شود!

۴- خسارت‌های مربوط به راننده مست.

۵- خسارت مربوط به رانندگی بدون گواهینامه.

 

اولین نکته در مورد دریافت خسارت از بیمه بدنه خودرویتان این است که شما در هنگام مراجعه به شرکت بیمه تمام خسارت خود را دریافت نمی‌کنید، بلکه با کسر فرانشیر مربوط به قرارداد این پرداختی به شما انجام می‌شود. البته شما می‌توانید با پرداخت هزینه اضافی در زمان خرید بیمه می‌توانید این فرانشیز را حذف کنید.

به طور مثال اگر پراید شما ۳۰ میلیون تومان بیارزد و دزدیده شود، بیمه به شما چیزی در حدود ۲۴ میلیون تومان پرداخت خواهد کرد. البته برای دریافت این مبلغ چیزی در حدود ۱ تا ۳ ماه فرصت نیاز خواهد بود تا اولا سرقت خودرو محرز شود دوما اینکه مراحل اداری پرداخت انجام شود.

نکته بعدی اینکه تقریبا در زمان خرید مدل‌های مختلف پراید در قیمت بیمه تاثیرگذار نیست بلکه قیمت اعلامی شما به شرکت بیمه مبنای محاسبه بیمه خواهد بود. همچنین اگر شما به طور مثال پراید خود را ۶۰ میلیون تومان قیمت خودرو بیمه کرده باشید بدیهی است در صورت سرقت این رقم مبنای محاسبه قرار نمی‌گیرد و قیمت روز خودروی شما با مدلی که اعلام کردید مبنای محاسبه خواهد بود.( البته شرکت بیمه بر مبنای این رقم از شما پول می‌گیرد)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم