سرقت در ۱۸ ثانیه؛ خودروهای دارای سیستم Keyless به راحتی دزدیده می شوند!

ویدیویی که از سرقت یک خودروی دارای سیستم استارت بدون کلید یا همان Keyless توسط دوربین‌های مداربسته ضبط شده و امروز در فضای مجازی پخش شده، نشان از آن دارد که این خودروها آن چنان که باید، از امنیت کافی در مقابل سرقت سارقان برخوردار نیستند.

البته امروزه با توجه به اینکه امنیت در خودروها بالا رفته و سرقت آن‌ها نیز کم و حتی غیرممکن شده (البته این مورد درباره خودروهای داخلی ما صدق نمیکند)، اما دلیلی بر این نیست که خودروها صددرصد امن هستند و ما باید با خیال راحت سر بر بالشت خود بگذاریم.

حتی خودروهایی با سیستم های الکترونیکی پیشرفته نیز امروزه توسط سارقان حرفه‌ای که ممکن است تجهیزات سرقت را به قیمت ارزان تهیه کرده و خودروی چندصد میلیونی شما را به راحتی بدزند، از گزند سارقان در امان نیستند.

بنابر ادعای موسسه آزمایشگاه خودرو آلمان ۲۳۰ خودرو از ۲۳۷ خودرویی که مورد آزمایش امنیت سیستم استارت بدون کلید قرار گرفته‌اند، نمره قبولی بالایی نگرفته و به قول خود متخصصان این موسسه بهتر است شرکت‌های خودروسازی یا این سیستم را اصلاح کنند یا ازهمان سوییچ‌های معمولی برای راه‌اندازی خودرو استفاده کنند.

جالب است بدانید خودروهایی که این از این آزمایش سربلند بیرون نیامدند، خودروهایی از شرکت‌های معروفی همچون فولکس واگن بودند. اما این موسسه نام چند خودرو را نیز اعلام کرد که سیستم استارت بدون کلیدشان فاقد امنیت کافی است. این خودروها شامل فور Fiesta، نیسان قشقایی، گلف و فورد Focus است که از قضا خودروهای پرفروش بریتانیا نیز هستند.

با توجه با اینکه این نوع خودروها این تست‌ها را رد شده‌اند و سرنوشت خودرو فوردی که دزدیده شده معلوم نیست چه میشود، اما به نظر می‌آید که شرکت‌های خودروسازی نیز این نقص امنیتی را تایید کرده‌اند و می دانند که خودروهایشان در برابر حملات پیشرفته سارقان امن نیستند.

آمارها نیز در بریتانیا نشان میدهد در‌هر هفت دقیقه، یک یا دو خودرو به طور میانگین به سرقت میروند، و این نشان میدهد که سارقان گوی رقابت را از خودروسازان ربوده و درب خودروی شما را باز کرده و آن را روشن میکنند آنهم در ۱۸ ثانیه!

منبع: Carscoops

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم