نکاتی در مورد کلان‌شهر دبی که باعث تعجب شما می‌شوند

همیشه شایعات و داستان های زیادی از لوکس بودن کلان‌شهر دبی وجود داشته است. مانند، شیخ‌های میلیونر، ستون‌هایی از جنس طلا و الماس، قایق‌های بادبانی لوکس و هم‌چنین چاه‌های نفت در حیاط هر خانه.

ما در این مطلب سعی کردیم، تمامی این شایعات را بررسی کرده و نشان دهیم آیا این مطالب حقیقت دارند یا به کل دروغ هستند.

 

 

دبی پایتخت میلیاردرها است

 

در واقع، ۵۰۰۰ میلیارد دلار در جهان پول وجود دارد و تنها ۲۰ نفر از دارندگان این مبلغ در دبی زندگی می‌کنند و اصلا هم علاقه‌ای به نشان دادن مال و ثروت خود در جهان ندارند. در واقع رتبه اول تعداد میلیاردرها در دست شهر پکن چین و رتبه دوم برای شهر نیویورک است.

 

 

فقر در دبی وجود ندارد

 

با توجه به آمار بسیار بالای مهاجرین در این شهر، می‌توان گفت در دبی نیز همانند سایر شهرها آمار فقر بالا است. حقوق کارگران نیز، بین ۲۰۰ تا ۳۵۰ دلار است. این در حالی است که خرج زندگی در این شهر بسیار بالاست و هزینه برقراری ارتباط با تلفن موبایل، ۳۰ دلار است. بسیاری از مهاجران و مردم معمولی نیز در اتاق‌های کوچک پنج نفره با هم زندگی می‌کنند.

 

 

دبی بهترین مکان برای رشد و پرورش کودکان است

 

بیشتر مهاجران به دلایل مختلف، کودکان خود را به دبی نمی‌آورند. زیرا هزینه تحصیل کودکان در دبی بسیار بالا است. تحصیل یک کودک در مدرسه دولتی، به مدت ۱۱ سال، ۱۰۰٫۰۰۰ دلار خرج بر می‌دارد. این در حالی است که هزینه دانشگاهی نیز در این کشور بسیار بالا است و برای گرفتن مدرک تحصیلی، علاوه بر تلاش، باید هزینه زیادی نیز کنید. علاوه بر همه این‌ها، آب و هوای گرم این شهر نیز، این اجازه را نمی‌دهد که کودک دائما در بیرون از خانه به بازی و سرگرمی بپردازد و در نتیجه بهترین راه نگهداری کودکان، خانه‌ای است که دارای وسایل سرگرمی و البته یک سیستم تهویه هوای خوب باشد.

 

 

دبی پایتخت امارات است

 

بر خلاف تصور بسیاری از شما، دبی پایتخت امارات نیست. بلکه پرجمعیت‌ترین شهر این کشور است. امارات متحده عربی، شامل ۷ امارت است که هرکدام از امارت‌ها قوانین خاص خود را برای اداره کردن شهرشان دارند. اما با این حال، دبی را می‌توان یک شهر توسعه یافته تلقی کرد.

 

 

در دبی هیچ بیکاری وجود ندارد

 

در این مورد میتوان شایعات را قبول کرد، زیرا مهاجرانی که ویزای کار دریافت کنند و ظرف ۳۰ روز، کار پیدا نکنند، از امارات اخراج می شوند. البته مردم محلی می توانند بیکار باشند و یا شغل خود را تغییر دهند و حتی به‌صورت کاملا رایگان در هرجای جهان تحصیل کنند و هزینه تحصیل آنان توسط دولت امارات پرداخت می‌شود.

 

 

هوای دبی پاک و تمیز است

 

با توجه به افزایش روزافزون جمعیت در دبی، ساخت و سازهایی که تمامی ندارند، کمبود منابع آب، تغییر در اکوسیستم به علت سازه‌های بلند، هم‌چنین عدم وجود یک سیستم مدیریت پسماند و تعداد زیاد اتومبیل‌ها، نمی‌توان این شهر را یک شهر بدون آلودگی هوا و تمیز معرفی کرد.

 

 

سال‌ها طول کشیده است تا دبی به سطح فعلی خود برسد

 

در حقیقت امارات متحده عربی، استعداد بسیار عجیبی در توسعه دارد. در واقع امارت‌های کوچک این کشور، در سال ۱۹۷۱ میلادی متحد شدند و با هم کشوری را تحت عنوان امارات متحده عربی تاسیس کردند. اما شهر دبی، که یک شهر جوان و توسعه یافته در حوزه های مالی، فناوری و گردشگری است، همه را شگفت‌زده کرده است.

 

 

تنها پلیس دبی است که از خودروهای لوکس و اسپرت استفاده می‌کند

 

در کل دنیا شایعات و تصاویری مبنی‌ بر استفاده پلیس دبی از لامبورگینی و بنتلی مطرح شده است. با این حال علاوه بر این خودروها، شما می‌توانید خودروهای پلیسی ببینید که از برندهایی مثل بی ام و، آئودی و تویوتا استفاده می‌کنند. با توجه به تعداد زیادی از خودروهای اسپرت که مردم در حال استفاده از آن‌ها هستند، پلیس دبی نیز، برای کنترل این خودروها، مجبور است از برندهایی مثل لامبورگینی، بنتلی و حتی بوگاتی استفاده کند.

 

 

 

ثروت این شهر به واسطه نفت آن است

 

در حقیقت، مدت‌ها قبل از تولید نفت در امارات، مردم این کشور به تجارت مروارید می‌پرداختند و بسیار هم موفق بودند و هستند.

جواهراتی که حاصل مرواریدهای خلیج فارس هستند، از ارزش و قیمت بسیار بالایی برخوردارند. حتی در موزه‌های دبی، مکانی ویژه برای نگه‌داری و نمایش مرواریدها تاسیس شده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم