اگر سه روز در هفته خرما بخوریم، چه اتفاقاتی در بدن ما رخ می‌دهد؟!

اگر شما از مواد غذایی شیرین خوشتان می‌آید و دوست دارید بدن سالم داشته باشید و حتی در راه رفتن هم به مشکل نخورید، بهتر است سراغ دسرها بروید. ما در این مقاله یکی از بهرین دسرهای دنیا را به شما معرفی می‌کنیم؛ نام این دسر خرما است که مانند شکل براق خود، بدن ما را هم صیقل می‌دهد.

علاوه بر این، اگر شما این میوه را سه روز در هفته به طور منظم بخورید، اتفاقاتی در بدنتان می‌افتد که ما در این مطلب، آن اتفاقات را برای شما توضیح می‌دهیم.

 

کاهش خطر ابتلا به سرطان روده‌ بزرگ

هنگامی که شما این میوه را مصرف می‌کنید، مثل هر غذای دیگری خرما نیز از دستگاه گوارش عبور می‌کند با توجه به ویژگی پاکسازی خرما، اگر شما به طور منظم خرما بخورید در نتیجه اجزای دستگاه گوارش از جمله روده بزرگ از هرگونه باکتری پاک می‌شوند و در آخر نیز خطر ابتلا به سرطان در بدن کاهش می‌یابد.

هم‌چنین طبق تحقیقات، کسانی که به طور منظم از خرما استفاده می‌کنند، از روده بزرگ سالم‌تری نسبت به دیگران برخوردار هستد.

 

 

انرژی زیاد و طولانی مدت

خرما حاوی قندهای طبیعی مثل گلوکز، فروکتوز و ساکارز است. بدن ما برای تولید انرژی نیاز به این قندها دارد بنابراین اگر می‌خواهید در طول روز سرحال و پر انرژی باشید حتما این میوه را مصرف کنید.

علاوه بر همه این‌ها، این میوه عجیب و پرخاصیت، حاوی سایر مواد سالم مثل فیبر، پتاسیم، منیزیم، ویتامین‌ها و آنتی اکسیدان‌ها است.

 

 

سلامتی سیستم گوارش شما تضمین شده است

اگر می‌خواهید سیستم گوارشی سالم و منظمی داشته باشید، مصرف خرما را فراموش نکنید. فقط در یک پیاله خرما، بدن شما دوازده گرم فیبر دریافت می‌کند این یعنی بدن شما ۴۸ درصد انرژی خود را فقط از تعدادی خرما دریافت کرده است.

علاوه بر همه این موارد، این میوه، اگر شما دردفع مدفوع و ادرار خود مشکل دارید و یا دچار بیماری یبوست هستید، به شما کمک می‌کند تا بهبود پیدا کنید. طبق تحقیقات مجله تغذیه انگلستان، افرادی که در هفته سه بار خرما مصرف می‌کنند، کشش روده‌های آن‌ها بهتر شده و مشکلاتی که در درفع مدفوع خود داشتند بهبوبد پیدا کرده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم