نگه‌داری بهتر موادغذایی در نوروز ۹۸

همیشه نکاتی برای نگه‌داشتن غذا و میوه در یخچال وجود داشته است. اما همه‌ چیز را نباید در یخچال قرار داد حتی اگر به قیمت تازگی آن غذا یا میوه تمام شود. ما در این مطلب لیست مواد غذایی که نباید در یخچال قرار دهید را به شما معرفی می‌کنیم. تا در هنگام سفرهای نوروز ۹۸ اگر قصد ترک منزل به مدت نسبتا طولانی داشتید، مواد غذایی‌تان سالم بمانند. البته خواندن این مطلب به سلامتی شما نیز کمک خواهد کرد.

پس با ما در ادامه همراه باشید.

 

گوجه فرنگی

 

گوجه‌های سبزی که هنوز نرسیده و قرمز نشده‌اند به هیچ وجه نباید در کیسه‌های پلاستیکی یا کاغذی قرار بگیرند. گوجه‌های نرسیده بهتر است در دمای خانه بمانند البته برای بهتر شدن اوضاع می‌توانید ساقه گوجه را رو به بالا قرار دهید. یعنی گوجه ایستاده باشد. هم‌چنین گوجه را در در معرض نور خورشید قرار ندهید.

 

 

نان

 

شاید افرادی را دیده باشید که نان را در یخچال و مدت زیادی نگه‌داری می کنند و حتی شاید شما هم این کار را انجام می‌دهید. اما طبق گفته ویل گیلسین، متخصص غذا و پخت‌و‌پز، نان در یخچال، شش برابر سریع‌تر از دمای اتاق کهنه‌تر و بیات می‌شود. البته اگر نان در یخچال کم‌تر از یک هفته بماند، قابل مصرف است اما بهتر است هنگام مصرف آن را گرم کنید و در نوروز ۹۸ به این موضوع توجه داشته باشید.

 

 

عسل

در واقع نگه داشتن عسل در یخچال کار کاملا بیهوده‌ای است. عسل به خودی خود، دارای ماده نگه دارنده است و آن ماده شهد عسل نام دارد. در واقع اگر عسل را در یخچال قرار دهید فقط باعث سفت شدن عسل خواهید شد و در مصرف آن نیز دچار مشکل می‌شوید. هم‌چنین طبق تحقیقات، عسل در دمای منفی ۴۰ درجه مانند کریستال، متبلور می‌شود و خاصیت خود را از دست می‌دهد.

 

 

پیاز

 

درواقع نباید سبزیجاتی مانند پیاز و سیب زمینی را در یخچال قرار دهیم، زیرا در دمای سرد نشاسته‌های پیاز تبدیل به قند می‌شوند و این چیزی نیست که خوشایند شما باشد. هم‌چنین در صورت نگه‌داری پیاز در یخچال، به سرعت نرم می‌شود و حتی ممکن است قابل استفاده نباشد.

هم‌چنین پیشنهاد ما به شما این است که سیب زمینی و پیاز را در کنار هم قرار ندهید، زیرا هر دوی این سبزیجات از خود رطویت و گازهایی منتشر می‌کنند که توانایی آسیب زدن به هم‌دیگر را دارند و در صورت سفر در نوروز ۹۸ به مشکل خواهید خورد.

 

 

قهوه

در حالت استاندارد، قهوه باید داخل یک ظرفی که هوا بتواند وارد آن شود، نگه‌داری شود. هم‌چنین دمای اتاق بهترین دما برای نگه‌داری قهوه است. زیرا هنگامی که قهوه به دمای سرد می‌رسد، ساختار سلولی آن تغییر می‌کند که این اتفاق باعث از دست دادن عطر و طعم قهوه می‌شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم