هوای پاک در کدام شهرهای جهان وجود دارد؟

آلودگی هوا ناشی از انتشار گازهای سمی مانند مونوکسید‌کربن و اوزون با ذرات مایع یا جامد است. این آلودگی که در شهرهای کشور ما مثل تهران هم وجود دارد مشکلات ریوی و قلبی زیادی را به وجود آورده است. هوای پاک را تقریبا دیگر نمی‌توان در شهرهای بزرگ جهان پیدا کرد. اما هنوز هم شهرهایی در جهان وجود دارند که از هوای پاک و سالم بهره‌مند هستند.

ما در این مطلب پاک‌ترین شهرها در کشور آمریکا را بررسی می‌کنیم.

 

سازمان محیط زیست آمریکا و انجمن هوای آمریکا طی بازرسی بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ نام شهرهایی را منتشر کردند که در طی این دو سال حتی یک روز هوای آلوده نداشته‌اند و از هوای پاک برخوردار هستند:

 

شهر کاسپر، وایومینگ

برلینگتون جنوبی، ورمونت

ویلمینگتون، ایالت کارولینای شمالی

المیرا کورنینگ، ایالت نیویورک

کلرادو اسپرینگز، ایالت کلرادو

 

برخی از شهرها نیز تعداد آلاینده‌های کمی را دارند اما با این حال آلوده هستند و هوای پاک در آن‌ها کم است مانند فیربنکس در آلاسکا. این منطقه مقدار کمی اوزون در هوای خود دارد اما به دلیل زمستان‌های طولانی و هوای سرد، دارای هوای آلوده‌ای است که به واسطه وسایل گرمایشی ایجاد می‌شود.

هم‌چنین ما در لیستی نام پنج شهر پاک با تمیزترین هوا را منتشر کرده‌ایم که شامل شهرهای: هونولولو در هاوایی، هالیفاکس در کانادا، آنچوریج در آلاسکا، اوکلند در نیوزیلند و بریزین در استرالیا است.

بنابراین اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید و دنبال هوای پاک در کشورهای دیگر هستید، این پنج شهر از بهترین گزینه‌ها هستند.

 

البته این نکته را هم باید گفت که بهتر است به برخی مناطق مانند آلاسکا سفر نکنید، زیرا هوای سرد و صنعتی بودن آن منطقه، مناسب سفرهای تفریحی نیست.

در واقع شهرهایی که نسبت به شهرهای دیگر از هوای پاک برخوردارند، از بهترین گزینه‌ها برای زندگی و کار هستند.

هم‌چنین، تمیزترین شهرها در هرجایی از جهان که قرار دارند، چیزهای خاصی را برای مردم آن منطقه به ارمغان می‌آورند. مانند دوچرخه‌سواری در هوای آزاد و پیاده روی.

می‌توان این نکته را نیز یادآوری کرد که شهرهای دارای هوای پاک، به خودی‌خود صاحب این هوا نشده‌اند. در این شهرها مردم به جای استفاده از خودرو شخصی از دوچرخه‌های برقی و اتوبوس‌های شهری استفاده می‌کنند.

هم‌چنین این شهرها درخیلی از موارد برای تامین انرژی آب گرم و گرمایش، از سیستم‌های خورشیدی و یا سیستم‌هایی که به جریان برق وابسته هستند، استفاده می‌کنند.

بنابراین، فرهنگ مردم و اعمال مسئولین در هر کشوری می‌تواند نویدبخش هوای پاک و تمیز باشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم