همه آن چیزی که از آپارتمان مخفی برج ایفل باید بدانید

همه ما از وجود یک مجموعه لوکس در قلعه سیندرلا واقع در دیزنی‌لند آگاه هستیم. اما آیا تا به حال می‌دانستید که یک آپارتمان مخفی در بالای برج ایفل وجود دارد؟ اما برخلاف دیزنی‌لند، گوستاوو ایفل، معمار برج ایفل، این آپارتمان را برای خود ساخته است و مهمانان و توریست‌ها اجازه اقامت در این این آپارتمان را ندارند.

 

بهترین نما و دید در شهر

 

اگر بتوان گفت بهترین نما یا به اصطلاح View، برای این آپارتمان است، اغراق نکرده‌ایم. تصور کنید شما صبح در حالی که گرسنه هستید بیدار شوید و با عناصری مثل کابینت‌های درجه یک چوبی و یک پیانو بزرگ رو به رو شوید. حالا به همه این‌ها، نمایی دیدنی از مجموعه Palais de Chaillot را نیز اضافه کنید که از فاصله‌ای به طول ۳۰۵ متر دیده می‌شود.

در واقع این نما، همه آن چیزی بود که معمار برج ایفل به تیم سازنده خود دستور داده بود تا آپارتمان را برای آن مجهز کنند.

هم چنین گوستاوو، نیاز به ساختن این آپارتمان داشت تا خط آسمان پاریس را مشاهده کند.

در حقیقت، برج ایفل به عنوان یک نماد موقت قرار بود ساخته شود تا قدرت اقتصادی فرانسه را به سایر کشورهای اروپایی نشان دهد.

 

برج ایفل قرار بود در سال ۱۹۰۹ تخریب شود، اما ایفل نیز با توجه به این موضوع با مهندسان سراسر دنیا ارتباط برقرار کرد تا این برج را به گونه‌ای به اهداف علمی خود تغییر دهد، که دولت از لحاظ قانونی اجازه تخریب آن را نداشته باشد.

پس از تکمیل برج ایفل، این آپارتمان مخفی، به عنوان یک آزمایشگاه برای مشاهدات اتمسفر کره‌زمین، تحقیقات نجومی و آزمایش‌های فیزیکی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

هم‌چنین برج ایفل در زمان جنگ، برای ارتش نیز خدمات فراوانی انجام داد. این برج قادر به ارسال سیگنال‌های رادیویی و بی‌سیم تا شمال آمریکا نیز بود.

 

این آپارتمان، بسیار زیبا ساخته شده است. البته این فضا برای دانشمندان آن زمان کافی بود. هم‌چنین این آپارتمان بر خلاف ظاهر مدرن و پیشرفته برج ایفل، بسیار ساده ساخته شده بود.

شاید فکر کنید این آپارتمان مکانی برای دورهمی‌های مقامات و انسان‌های معروف بوده است. اما این آپارتمان خصوصی متعلق به ایفل بود و فقط مهمانان ایفل مانند توماس ادیسون می‌توانستند وارد این آپارتمان شوند.

هم‌چنین برای مشتاقان به مسکونی سازی برج ایفل، یک شرکت معماری در تابستان سال ۲۰۱۶ سالن کنفرانس داخل برج ایفل را به یک آپارتمان تبدیل کرد.

این آپارتمان هرگز به پای آپارتمانی که ایفل ساخته بود نمی‌رسد اما با ارتفاع ۵۷ متری از زمین و با دو اتاق خواب و هم‌چنین نمای ۳۶۰ درجه از کلیسای سکره کر، طاق پیروزی و رود سن می‌تواند رقیب خوبی برای آپارتمان ساده ایفل باشد.

 

در آخر نیز باید گفت، شما نمی‌توانید در هیچ کدام یک از آپارتمان‌های برج ایفل زندگی و یا اقامت موقت داشته باشید.

اما می‌توانید از داخل آن بازدید کرده و حتی مجسمه‌های توماس ادیسون و گوستاوو ایفل را که با هم در حال حرف‌زدن هستند، ببینید.

حتی اگر علاقه زیادی به برج ایفل دارید، می‌توانید با سرمایه خود، سهام قسمتی از این برج را خریداری کنید تا در صورت سود این مجموعه، شما نیز سودی از این سهام ببرید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم