۱۰ عکس زیبا از تخت سلیمان تکاب که باید ببینید +توضیحات

تصاویری زیبا از مجموعه تاریخی و گردشگری تخت سلیمان در تکاب استان آذربایجان غربی

تخت سلیمان تکاب یکی از  مناطق بسیار دیدنی در شهرستان تکاب استان آذربایجان غربی است که چهارمین اثر ملی کشور محسوب شده و یک مکان گردشگری بسیار زیبا شناخته می‌شود. این مکان تاریخی برای زرتشتی‌ها یک آتشکده مقدس بوده و هرساله ده‌ها زرتشتی با مراجعه به این مکان تاریخی به برگزاری آیین و مراسمات مذهبی خود می‌پردازند.

تخت سلیمان تکاب در حدد ۲۰ کیلومتری شهرستان قرار داشته و برای مراجعه به آن می‌بایست در مسیر تکاب – دندی حرکت کنید. شما پس از گذشتن از روستاهای زیبا و دیدنی به یک کوه معروف به زندان سلیمان می‌رسید که شایعات زیادی پیرامون آن وجود دارد.

پس از گذشتن از این کوه و پس از روستای تازه کند به مجموعه تاریخی و گردشگری تخت سلیمان می‌رسید. یکی از نکات بسیار بد موجود در این مجموعه عدم رسیدگی مسئولین شهرستان به امکانات تفریحی و خدماتی آن است که در حد و اندازه آن نبوده و قطعا با مراجعه به این مکان به این موضوع پی خواهید برد. این کمبود در حالیست که بزرگترین معدن طلای کشور که معادل همه معادن طلای کشور تولید دارد، در این شهرستان و نزدیکی همین مجموعه قرار گرفته است.

به طور کلی شهرستان تکاب یکی از محروم‌ترین شهرستان‌های ایران است که علیرغم میلیاردها دلار درآمد سالانه دولت از طریق معادن، منابع و امکانات طبیعی این شهرستان، به هیچ وجه وضعیت خوبی ندارد.

در ادامه تصاویری از تخت سلیمان تکاب را مشاهده می‌کنید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم