مکان‌هایی جذاب در نامیبیا گم‌شده قاره آفریقا

کشور نامیبیا یکی از کشورهای جنوب آفریقا است که همانند سایر کشورهای آفریقایی از بیابان‌های زیادی تشکیل شده است. بر خلاف سایر کشورهای آفریقایی این کشور در صنعت توریسم پیشرفت‌هایی داشته است. شاهد این گفته‌ها نیز هتل‌ها و مجموعه‌های تفریحی هستند که در این کشور قرار دارند. نامیبیا به دلیل این‌که هنوز هم جز مستعمرات انگلستان است، از وضعیت بهتری نسبت به کشورهای همسایه خود برخوردار است. شاید این جمله که مستعمره بودن به معنای تحت سلطه بودن کشوری و بردگی برای آن کشور است، در این کشور چشم به شکلی نقض شده است.

ما در این مقاله به معرفی مکان‌های زیبا و البته عجیب‌و‌غریب، می‌پردازیم تا شما را با این کشور جنوب آفریقا آشنا کنیم.

 

دره رودخانه ماهی

 

این دره یکی از شگفت‌انگیزترین و بزرگترین دره‌ها در قاره آفریقا است و از جاذبه‌های پربازدید در نامیبیا است.

در بین این دره نیز طولانی‌ترین رود کشور وجود دارد. هم‌چنین، این دره سرشار از وجود چشمه‌های آب گرم طبیعی است که در قسمت جنوبی دره قرار دارند.

 

ساحل اسکلت‌ها

 

این ساحل از چشم‌نوازترین و بی‌نظیرترین ساحل‌های آفریقا است که تنها حیواناتی در این منطقه زنده مانده‌اند که سخت‌ترین و بیشترین مقاومت را از خود نشان داده‌اند.

هم‌چنین باران‌ها و طوفان‌های شدید در دریای این منطقه رخ می‌دهد که این امر باعث شده ملوانان کمتر به این نقطه سفر کنند.

 

شهر کلمنسکوپ

 

این شهر در ایام قدیم پر از معادن الماس بود اما اکنون مانند شهر ارواح خالی از سکنه است. زیبایی این مکان به ساختمان‌های خراب و پنجره‌های شکسته نیست، بلکه حس تاثیرگذاری این مکان بر روی انسان از عجایب این شهر است.

 

حیات وحش

 

نامیبیا از بهترین مناطق جهان برای تماشای حیات وحش و شگفتی‌های طبیعت است. بسیاری از گونه‌های حیوانی این منطقه، تحمل زندگی در شرایط سخت بیابان‌ها را دارند.

هم‌چنین برخی حیوانات نیز برای تامین نیاز آب خود، از شبنم‌های روی برگ‌ها استفاده می‌کنند.

 

Dead Vlei

 

این مکان که در زبان محلی مرداب مرگ نیز نام دارد یکی از نمادهای کشور نامیبیا است. مرداب مرگ منطقه‌ای متشکل از تپه‌های رس و ماسه است که درختان آن عمری بیش از ۹۰۰ سال را دارند.

هم‌چنین بهتر است هنگام عکاسی از این منطقه، از دوربین خود مراقبت کنید، زیرا خاک این منطقه بسیار نفوذپذیر است و مانند آب همه چیز‌ را در خود غرق می‌کند. علاوه‌بر این مورد، هنگام پیاده‌روی در این منطقه، نهایت دقت را به خرج دهید تا در مرداب‌ها و باتلاق‌های این منطقه گرفتار نشوید.

 

ملاقات با شهاب سنگ

 

شهاب‌سنگ هوبا که بزرگترین شهاب‌سنگ در سیاره بوده و هم‌چنین بزرگترین توده طبیعی آهنی است که تاکنون در زمین شناخته شده است.

این شهاب‌سنگ برای اولین‌بار در سال ۱۹۲۰ کشف شد و احتمال می‌رود که ۸۰۰۰۰ سال پیش به زمین برخورد کرده باشد.

 

پارک ملی ایتوشا

 

این پارک حیات وحش خیره‌کننده و زیبا که در نزدیکی یک گودال نمکی است از مکان‌های حیرت‌آور نامیبیا است. این مکان حتی از دوردست‌ها نیز قابل دیدن است.

وجود گونه‌های حیوانی کمیاب و زیبا در این پارک، گردشگران زیادی را به این منطقه جذب کرده است.

 

جاده Welwitschia

 

این جاده خاص و عجیب در گوشه شمالی پارک ملی Namib-Naukluft قرار دارد و دارای سیزده سنگ شماره‌گذاری شده در نقاط خاصی است.

رانندگی چهار ساعته در این جاده و در حاشیه گیاهان خاص این منطقه، تجربه‌ای بسیار دلپذیر و منحصربه فرد برای شما خواهد بود.

هم‌چنین این جاده در مسیر یک اردوگاه نظامی قدیمی مربوط به جنگ جهانی اول در سال ۱۹۱۵ قرار دارد که سربازان آفریقای جنوبی در آن اقامت داشتند.

 

کویر نامیب

 

این کویر که ادعا می‌شود یکی از قدیمی‌ترین کویرها در جهان است، دارای زمین‌هایی به شکل نیم‌دایره است که چشم‌انداز زیبا و حیرت‌انگیزی به این منطقه می‌دهد.

گستره‌ زیاد دشت‌های سنگی و تپه‌هایی که در امتداد خط ساحلی نامیبیا قرار دارند، شواهدی ارائه می‌کنند که نشان می‌دهد در این مکان انسان‌های اولیه و هم‌چنین انسان‌های عصر پارینه‌سنگی حضور داشته‌اند.

 

استراحتگاه‌های متروکه

 

در میان حجم زیادی از شن و ماسه و هم‌چنین تپه‌ها و بیابان‌های خشک، یک توقفگاه کوچک به نام Solitaire (بازی تک‌نفره) وجود دارد.

این استراحتگاه در نامیبیا به عنوان پمپ بنزین و محلی برای خرید و فروش موادغذایی استفاده میشده است. به دلیل وجود تعداد زیادی از خودرو‌های قدیمی که زیر در شن و ماسه پنهان شده‌اند، این منطقه از مکان‌های مورد علاقه برای عکاسان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم