مهم‌ترین نکات انتخاب یک مانتو تابستانی مناسب و شیک

تابستان فصلی پر از رنگ‌های زنده و پرانرژی است، فصلی پر از گرما و جنب و جوش. برای همین سبک انتخاب لباسش با فصل‌های دیگر متفاوت است.

در این مقاله اصول انتخاب مانتوی تابستانی را بررسی می‌کنیم تا بتوانید بهترین و زیباترین مدل مانتوها را برای این روزهای گرم و پر انرژی انتخاب کنید.

طرح‌دار بخرم یا ساده؟

برای خرید مانتوی تابستانی دنیایی از رنگ‌ها و طرح‌های مختلف وجود دارد که هر کس بسته به سلیقه‌اش می‌تواند سراغ یک یا چند مدل برود؛ بعضی از مدل‌ها طرح‌دار هستند و بعضی‌ها ساده.

قانون خوش‌پوشی به شما می‌گوید می‌توانید یک مانتوی ساده را با یک شال ساده بپوشید اما نمی‌توانید یک شال طرح‌دار را با یک مانتوی طرح‌دار همراه کنید! به همین دلیل بهتر است حتما این قانون را مد نظر داشته باشید.

ترکیب رنگ‌های تابستانی

وقتی نیت کردید سراغ خرید مدل های مانتو مجلسی و اسپرت جدید بروید، حتما به ترکیب رنگ‌ها توجه کنید. تابستان پر از رنگ‌های شاد است که می‌توانید از آن‌ها الهام بگیرید.

برای مثال وقتی می‌خواهید مانتو اسپرت بخرید می‌توانید از ترکیب رنگ طوسی و صورتی ملایم، سبز تیره و زرد روشن، بنفش و سفید و آبی کاربنی و زرد استفاده کنید.

ترکیب طوسی و صورتی و همین طور بنفش و سفید برای افرادی با روحیه‌های آرام مناسبتر است و کسانی که بعد ماجراجویی و شجاعت در شخصیتشان پررنگ‌تر است می‌توانند سراغ رنگ‌هایی مثل سبز و زرد و همین طور آبی کاربنی و زرد یا حتی سرخابی بروند. برای انتخاب مانتوی مجلسی هم علاوه بر رنگ مشکی، می‌توانید از طوسی و سرمه‌ای کمک بگیرید.

طرح پارچه مانتو

پارچه ساده: اگر پارچه‌های ساده انتخاب شما هستند، هماهنگی رنگ پارچه و رنگ پوست خود را در نظر بگیرید.

پارچه راه راه: اگر قصد انتخاب مانتو با پارچه راه راه را دارید، این نکته را فراموش نکنید که پارچه‌هایی با راه راه افقی اندام شما را چاق‌تر نشان خواهند داد و مناسب افراد لاغر و باریک هستند. اگر اندام درشت‌تری دارید، به سراغ پارچه‌های راه راه با فواصل منظم و نزدیک به هم بروید.

پارچه چهار‌خانه: طرح چهارخانه معمولا برای مانتو‌های اسپرت مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر انتخاب شما پارچه چهارخانه است، به این نکته توجه داشته باشید که هرچه چهارخانه‌ها ریزتر و تراکم بیشتری داشته باشند اندام شما را ظریف‌تر و برعکس، چهارخانه‌های درشت، اندام شما را پرتر نشان خواهند داد.

پارچه گل دار: پارچه‌های گل‌دار بهترین گزینه برای مانتو‌ها و لباس‌های بهاره و تابستانه هستند.

مانتو مناسب اندام

اگر کوتاه قد و ریز اندام هستید، مانتو‌های کلوش و خیلی گشاد برای شما مناسب نیستند. بهتر است به دنبال مدل‌های تنگ‌تر باشید. درست است که امسال مانتو‌های بلند و گشاد مد هستند، ولی به این نکته توجه داشته باشید که اگر قد مانتو شما بیش از ۱۵ سانتی‌متر زیر زانو باشد، شما را کوتاه‌تر از حد معمول نشان خواهد داد.

اگر بلند قد و لاغر اندام هستید، مانتو‌های تک‌رنگ شما را بلند و باریک‌تر نشان خواهند داد. انتخاب رنگی متفاوت برای مانتو و شلوارتان، فواصل مناسبی را ایجاد می‌کنند که به متناسب‌تر شدن اندام شما کمک خواهد کرد.

اگر شکم بزرگی دارید، دور مانتو‌های کمردار را خط بکشید. این مدل مانتو‌ها باعث می‌شوند که ناخواسته توجه بیشتری را در این ناحیه معطوف کنید. در عوض مدل‌های راسته را امتحان کنید.

اگر سینه‌های بزرگی دارید، مانتو‌های چسبان و دکمه‌دار سینه‌های شما را بزرگتر نشان خواهد داد و باز بودن فواصل بین دکمه‌ها ظاهر نامناسبی را ایجاد می‌کنند. مانتو‌هایی با بالاتنه گشاد برای شما مناسب‌تر است.

اگر سینه‌های کوچکی دارید، مانتو‌های طرح دار بپوشید. افراد با سینه‌های کوچک معمولا فرم اندام گلابی شکل دارند. برای ایجاد تعادل، مانتو‌های طرح دار و رنگ روشن با شلوار‌های تک‌رنگ و ساده را انتخاب کنید.

هماهنگی کامل

استایل‌های تابستانی معمولا یا شامل شال و مانتو و شلوار می‌شوند یا به جای شلوار از دامن بلند استفاده می‌شود.

یکی از کارهایی که می‌توانید برای خوش استایل‌تر شدن از آن کمک بگیرید این است که به این ترتیب پیش بروید:

  • اول یک مانتو انتخاب کنید و بعد بر اساس رنگ و مدل آن سراغ انتخاب شال بروید.
  • بعد از انتخاب این دو کیف و کفشی انتخاب کنید که به رنگ شال بیایند و با مانتو هم هارمونی داشته باشند.
  • برای شلوار یا دامن می‌توانید از رنگ‌های خنثی یا استفاده کنید.

البته روش بالا که شامل هماهنگی رنگ شال و کفش می‌شود یکی از روش‌های ساختن استایل تابستانه است. بعضی‌ها رنگ شلوار را با شال هماهنگ انتخاب می‌کنند و کفشی با رنگ خنثی یا بژ می‎‌پوشند. همه چیز به سلیقه شما برمی‌گردد.

طرح‌های مناسب تابستان

معمولا استفاده از طرح گل‌ها و میوه‌ها برای پارچه‌های تابستانی ایده خوبی است؛ البته با رعایت این نکته که طرح پارچه با توجه به تیپ شخصیتی شما و مراسمی که قرار است در آن شرکت کنید، انتخاب می‌شود.

برای مثال وقتی به یک مهمانی رسمی دعوت شده‌اید پوشیدن مانتوی مجلسی ساده یا نهایتا گل‌دار انتخابی به مراتب بهتر از پوشیدن مانتویی با طرح گیلاس است!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم