۱۰ نشانه‌ سرد شدن روابط عاطفی همسران و افزایش احتمال خیانت

اگر می‌خواهیم از خیانت همسرمان جلوگیری کنیم؛ ابتدا باید شاخک‌های ما به سرد شدن رابطه‌مان با همسرمان حساس باشد و به دنبال روش‌هایی برای جلوگیری از سرد شدن این رابطه باشد.

خیانت همسر یک شبه و اتفاقی نیست و حاصل یک پروسه طولانی مدتی که مسیر بی‌وفایی و بی‌اعتمادی را نشان داده است. تا هنگامی که رابطه‌ میان زن و شوهر گرم و عاطفی است؛ هیج‌یک نمی‌توانند به فکر خیانت یا دور زدن همسر قانونی خود باشند ولی هنگامی که رابطه‌ها سرد می‌شود؛ انگار چراغ سبزی برای خیانت روشن شده است.

فراموش نکنید که ازدواج یک رابطه دو طرفه است و هرگز یک رابطه سرد نمی‌شود مگر اینکه طرفین مقصر باشند؛ حالا یکی بیشتر و دیگری کمتر!

فراموش نکنید که سرد شدن یک رابطه و خیانت را هیچ‌یکی از زوج‌ها دوست ندارند پس چگونه یک خیانت شکل می‌گیرد؟

در مقاله زیر ۱۰ نشانه یا علامت سرد شدن روابط و پس از آن خیانت همسران به یکدیگر را مورد بررسی قرار می‌دهیم. این‌ها شایع‌ترین نشانه‌ها و علایم هستند وگرنه ده‌ها نشانه کوچک و بزرگ، آشکارا و پنهانی در هر رابطه وجود دارد که از آینده خبر می‌دهد و خود زوج‌ها باید این نشانه‌ها را زودتر از هر فرد دیگری یافته و درک کنند:

۱- فاصله عاطفی

اولین نشانه سرد شدن رابطه و خیانت همسر، فاصله عاطفی است. زن و شوهر حوصله یکدیگر را ندارند و کمتر در یک اتاق تنها کنار هم باقی می‌مانند. تمایلی به نشان دادن احساسات و رابطه عاطفی به یکدیگر ندارند و مشخص است چیزی در این رابطه خراب شده است.

۲- محافظه‌کاری و رازداری

به وضوح می‌توان اولین نشانه‌های خیانت به همسر را در محافظه‌کاری و رازداری همسران جست‌وجو کرد. کمتر سخن می‌گویند؛ بیشتر رازدار و مرموز می‌شوند و می‌خواهند هر چیزی را از دیگری پنهان کنند. از پیامک‌ها و تماس‌ها بگیرید یا ساده‌ترین امور روزانه از دیگری مخفی می‌ماند یا تلاش می‌شود مخفی بماند. حتی اموراتی بی‌مورد از سوی طرفین پنهان باقی می‌ماند.

۳- با هم بودن کمتر

زن و شوهر یا یکی از آن‌ها سعی می‌کند زندگی روزانه را طوری برنامه‌ریزی کند که بیشتر بیرون از خانه باشد یا زمان‌هایی در خانه باشد که وقت کمتری با همسر خود بگذراند. سرد شدن رابطه همسران را می‌توان به سادگی از مدت زمانی که با هم هستند؛ تشخیص داد.

۴- بدجنس‌تر، حسودتر

دوستی به دشمنی تبدیل شده است و رفیق به حسود! شاید تا چند ماه پیش بهترین را برای دیگری می‌خواستند ولی اکنون بهترین را برای خودشان می‌خواهند و بدجنس شدند. زن حاضر نیست غذا بپزد و مرد حاضر نیست خانواده را به بیرون ببرد یا اینکه غذا بگیرد و با خود به خانه بیاورد. در همه امور روزانه زندگی این رویه حاکم است.

۵- صحبت کمتر

شاید جمعا ده جمله میان همسران رد و بدل نمی‌شود. موضوعی برای صحبت با یکدیگر پیدا نمی‌شود و اگر هم کلام و سخنی رد و بدل شود؛ در حد سلام و خداحافظی یا اعلام برنامه روزانه است. به جای اینکه درباره خودشان صحبت کنند؛ بیشتر درباره دیگران صحبت می‌کنند.

۶- دعوا، دعوا و دعوا

انگار همه‌چیز به دعوا و مشاجره ختم می‌شود. هر حرف و صحبتی، هر سوالی، هر نظرسنجی، هر اعلام برنامه و درخواستی، هر حرکت مشکوکی شروعی برای یک دعوا است. هر دو طرف ناراضی و عصبانی هستند و می‌خواهند خودخوری‌ها و درون‌ریزی‌ها را سر دیگری خالی کنند.

۷- گوشی و شبکه‌های اجتماعی

یکی از نشانه‌های سرد شدن روابط، وابستگی بیشتر به گوشی، تبلت، لپ‌تاپ، شبکه‌های اجتماعی و اینترنت است. در کنار یکدیگر هستند ولی هر دو سرشان در گوشی است و مدام دارند صفحات شبکه‌های اجتماعی را زیر و رو می‌کنند. هر دو از گوشی و اینترنت جداشدنی نیستند و به نوعی به اینترنت پناه بردند.

۸- بیش از حد به خود رسیدن

معروف است که عشاق واقعی وقتی برای رسیدن به خود ندارند و فقط متوجه دیگری هستند اما همسرانی که در وضعیت سرد بودن رابطه به سر می‌برند یا در شرف خیانت هستند؛ به وضوح بیشتر از اوقات دیگر به خود می‌رسند. وقتی بیشتری برای خود گذاشته، بیشتر آرایش کرده و بیشتر عطر و ادکلن استفاده می‌کنند. موقع بیرون رفتن از خانه حسابی به خود رسیدند و توجهی به دیگری ندارند.

۹- تغییرات عمده در زندگی

به یک باره تغییراتی در زندگی رخ داده و سراغ کارهایی می‌روند که تا پیش از این عادت نداشتند. مثلا، در یک دوره و کلاس آموزشی ثبت‌نام می‌کنند تا دیروقت به خانه بیایند و کمتر همسرشان را ببینند. به یاد دوستان قدیمی می‌افتند و قرارهای مشترکی ترتیب می‌دهند. سراغ ورزش و موسیقی و ادامه تحصیل می‌روند.

۱۰- دروغ‌گویی

نشانه‌هایی از دروغ‌گویی در طرفین پیدا می‌شود. شاید پیش از این هم دروغ شنیدند ولی اکنون بیشتر شده و مشخص است خبرهایی هست و چیزهایی پنهان می‌شود یا نباید حقیقت برملا شود. تمایل و گرایش به دروغ‌گویی بیشتر شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم