آیا با چک برگشتی هم می‌توان وام گرفت؟

یکی از مشکلات اساسی بسیاری از صاحبان کسب و کار که به دنبال دریافت وام هستند، مشکل عدم اعتبار کافی به دلیل وجود چک برگشتی آن‌هاست که باعث می‌شود بانک‌ها از اعطای تسهیلات خودداری کرده و به طور کلی پرونده دریافت وام آن‌ها را عودت دهند.

عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار در مصاحبه‌ای پیرامون متقاضیان دریافت وام اشتغال روستایی که مشکل چک برگشتی و اقساط سررسیدشده دارند گفت: در حال حاضر منابع زیادی برای اعطای تسهیلات به بانک‌های کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید  تعلق گرفته است که متقاضیان می‌توانند با مراجعه به این بانک‌ها از تسهیلات اشتغال بهره‌مند شوند.

چک برگشتی

وی در ادامه افزود: در حال حاضر بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات شرایط و سخت گیری‌های خاص خود را دارند و به همین دلیل به افرادی که دارای چک برگشتی و یا اقساط سررسیدشده هستند، تسهیلاتی پرداخت نمی‌کنند. البته ما برای افرادی که چک برگشتی دارند تلاش‌هایی در حوزه اشتغال روستایی انجام دادیم اما نتیجه آن فعلا مشخص نیست.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار در ادامه گفت: در بعضی از تسهیلات اعطایی این مساعدت امکان‌پذیر است ولی در بعضی از وام‌ها امکان‌پذیر نیست. در صورتی که فرد بیش از ۲۵ درصد تسهیلات پرداختی، اقساط سررسید شده داشته باشد قطعا برای دریافت وام جدید به مشکل خواهد خورد.

7 نظرات
 1. فری می‌گوید

  بخاطر دزدی که ازمون شدچکهایمان برگشت شدالان نیاز ب وام داریم

  خوشم اومد ۹
 2. minasoltaniarman می‌گوید

  لطفاتا۲۴بهمن ۹۷وام ۱میلیونی بدین

  خوشم اومد ۱
 3. محسن می‌گوید

  سلام با وجود چک‌برگشتی میشه وام ازدواج بگیریم

  خوشم اومد ۱۷
  دوست نداشتم ۴
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   احتمالا خیر. مگر با رفع سو اثر

   خوشم اومد ۳
   دوست نداشتم ۱
 4. Baraan می‌گوید

  با وجود چک برگشتی میتونم وام ازدواج بگیرم ؟

  خوشم اومد ۲۹
  دوست نداشتم ۴
  1. ذاکری می‌گوید

   خیر.

   خوشم اومد ۴
   دوست نداشتم ۳
 5. افسانه می‌گوید

  چطوری میتونم یکماه ۶۰ میلیون وام بدون سپرده بگیرم؟

  خوشم اومد ۱۳
  دوست نداشتم ۴

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم