۵+۱ نکته مهم برای انتخاب و خرید کاندوم مناسب

کاندوم یک ابزار بهداشتی و ایمنی برای زندگی زناشویی است. افرادی که دچار زود انزالی هستند یا می‌خواهند یک نزدیکی کامل و ایمن داشته باشند؛ باید از کاندوم استفاده کنند.

اما اگر کاندومی مغایر با میل جنسی خود بخرید یا با انواع کاندوم‌ها آشنایی نداشته باشید؛ ممکن است در هنگام خرید آن به مشکل بربخورید و کاندومی بخرید که به شما لذت و آرامش نمی‌دهد.

پس، باید در انتخاب و خرید کاندوم؛ ضمن مشورت با همسرتان و در نظر گرفتن میل جنسی خودتان و همسرتان، کاندومی بخرید که در ایمنی کامل و همراه با افزایش میل جنسی باشد.

۱- متناسب با میل جنسی بخرید

کاندوم‌های بسیار متنوعی وارد بازار شده است. از انواع کاندوم‌های شیاردار و دندانه‌دار بگیرید تا کاندوم‌هایی که دارای لایه‌های در داخل و لایه‌هایی در بیرون برای افزایش میل جنسی هستند.

مدلی‌هایی از کاندوم هم لاتکس خاردار و نوع پولی اورتان هستند که البته قیمت بالاتری دارند ولی در میان جوانان پرطرفدارتر هستند. طبیعی است که هر کاندومی نمی‌تواند احساس بهتر, راحتی بیشتر و اعتماد بیشتری به استفاده‌کننده القاء کند و باید مناسب وضعیت مصرف‌کننده باشد.

می‌توانید با خرید تکی کاندوم‌های مختلف و استفاده از آن‌ها، دنبال یافتن بهترین کاندوم مناسب نیاز جنسی خود و همسرتان باشید.

۲- سایز مناسب بخرید

برخلاف باور عمومی، کاندوم‌ها تک سایز یا free-size نیستند. متاسفانه، در ایران درباره کاندوم‌های اطلاعات کم و اشتباه زیادی وجود دارد. برای اینکه آمیزش راحتی داشته باشید، باید از کاندوم‌های مناسب خود استفاده کنید.

بسیاری از زوج‌ها با اولین بار خرید و استفاده از کاندوم، چون میل جنسی مورد انتظار را نمی‌برند؛ آن را کنار می‌گذارند و به روش‌های غیر ایمن و خطرناک دیگر رو می‌آورند در صورتی که نمی‌دانند باید کاندوم اندازه مناسب خریداری کنند.

البته، در ایران غالب کاندوم‌های وارداتی دارای سایز استاندارد هستند ولی اگر جزو مردانی باشید که آلت تناسلی بزرگ‌تری دارید؛ باید دنبال کاندوم سایز بزرگ باشید.

۳- انواع کاندوم را بشناسید

همه کاندوم‌ها برای افزایش لذت جنسی و ایمنی کامل در نزدیکی ساخته شده‌اند ولی یک مدل نازک‌تر، مدلی دیگر تاخیری و مدل‌هایی هم طبیعی هستند.

باید با خواندن برجسب‌ها و کاغذهای راهنمای کاندوم، مشخصات و ویژگی‌های آن را و چیزی متناسب با میل و نیازتان بخرید.

کاندوم‌های نازک یا فوق‌العاده نازک برای احساس بیشتر تولید شدند. اگر زود ارضا می‌شوید؛ باید کاندوم‌هایی تاخیری بخرید. چندین نوع کاندوم تاخیری وجود دارد. برخی از کاندوم‌های تاخیری فقط در نوک آن‌ها مایعی کرم مانند قرار دارد که به زود انزالی کمک می‌کند ولی مدل‌های دیگری از کاندوم در تمام لایه داخلی آن‌ها کرم ضد زودانزالی استفاده شده است.

۴- گول برند، بسته‌بندی و بازاریابی را نخورید

در بازار کاندوم‌ها، بازاریابی و اغراق‌گویی بسیار زیاد است. بسیاری از کاندوم از واژه «طبیعی» استفاده می‌کنند در حالی‌که دقیقا مشخص نیست منظورشان چیست. گاهی اوقات منظورشان از «طبیعی»، نازکی، سفتی و چسبانی بیشتر است تا حس ارضای طبیعی داشته باشید.

گاهی اوقات منظورشان جنس ساخته شده کاندوم است که طبیعی است یا اینکه می‌خواهند بگویند یک کاندوم استاندارد است.

بنابراین؛ بدون افتادن در دام تبلیغات و بازاریابی، رنگ و بسته‌بندی و انواع شیوه‌های دیگر فروش کاندوم، به دنبال مدلی مناسب نیازتان باشید.

۵- برچسب‌ها و راهنماها را بخوانید

بسیاری از خریداران کاندوم، به محض اینکه بسته کاندوم را باز می‌کنند؛ کاغذ یا دفترچه راهنمای آن را دور انداخته و حتی به توضیحات روی بسته‌بندی هم دقت نمی‌کنند.

در راهنماهای کاندوم‌ها، طریقه استفاده، ویژگی‌های کاندوم خریداری شده و برخی عوارض و مشکلات احتمالی، نکات مهمی که باید مدنظر قرار دهید و اطلاعات مفید زیادی نوشته شده است که می‌توانند راهگشا باشند.

کاندوم فقط برای مردان نیست

اشتباه است تصور کنید همه‌چیز کاندوم به مردان مربوط می‌شود و زنان هیچ نقشی در انتخاب، خرید و استفاده از آن ندارند.

همان‌طور که مردان باید در استفاده از یک کاندوم، راحت باشند و لذت بیشتری ببرند؛ زنان هم باید چنین حسی را تجربه کنند. پس، انتخاب و خرید کاندوم باید همراه با مشورت باشد.

ممکن است کاندومی تمام ویژگی‌های مورد نیاز یک مرد را داشته باشد ولی مطابق میل جنسی زن نباشد. یا اینکه زنان دوست داشته باشند کاندوم‌هایی با رنگ‌ها و طعم‌های متنوع‌تری بخرند.

برای رسیدن به لذت بیشتر، احساس راحتی بیشتر و ایمنی کامل بهتر است همسران با همکاری و مشورت یکدیگر یک برند و مدل کاندوم انتخاب و خریداری کنند.

همین‌طور، بهتر است مرتبا درباره کاندوم با یکدیگر صحبت کرده و نظرات همدیگر را بشنوند و تجربه‌های خود را همسرشان به اشتراک بگذارند.

1 نظر
  1. فرشید می‌گوید

    مطلب جالبی بود. مرسی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم