۶ نشانه مهم که خبر از سرطان ریه می‌دهند

سرطان ریه در سال‌های اخیر به شدت در ایران افزایش یافته و یکی از دلایل این اتفاق، آلودگی هوا و ذرات معلق شیمیایی در هواست. این بیماری مهلک به طور دفعی خود را نشان نمی‌دهد بلکه معمولا قبل از فراگیرشدن با نشانه‌هایی همراه است. در ادامه به مهم‌ترین نشانه‌های سرطان ریه اشاره می‌کنیم.

سرفه‌های ادامه‌دار را جدی بگیرید

یکی از مشکلات و نشانه‌های مهم در مورد سرطان ریه سرفه‌های ادامه‌دار است که برای مدت طولانی گریبان‌گیر افراد می‌شود. اگر ترشحات غلیط و مایل به قرمز دارید حتما به پزشک مراجعه کنید و تحت درمان قرار بگیرید.

بیماری‌ها که قفسه سینه‌تان را تنگ می‌کند

یکی دیگر از نشانه‌های مهم در مورد سرطان ریه، تنگی سینه در هنگام بیماری‌های مختلف است. به معنای دیگر اینکه اگر بعد از هر بیماری در قفسه سینه خود احساس تنگی و گرفتگی داشتید، این نشانه بدی برای مشکل در ریه است.

کاهش وزن نشانه ثانویه سرطان

اگر بدون اینکه رژیم خاصی بگیرید و یا به ورزش خاصی گرایش پیدا کرده باشید لاغر شدید کمی پیگیر موضوع باشید چرا که در صورت همراه شدن با نشانه‌های دیگر، احتمال ابتلا به بیماری‌های صعب‌العلاج نیز وجود دارد.

سرطان ریه

سرطان ریه و استخوان درد

سرطان ریه در صورت سرایت به اعضای دیگر بدن معمولا به صورت درد استخوان بروز می‌کند. کمر و لگن از جمله مواردی هستند که درد آن‌ها در بعضی از موارد به این بیماری صعب‌العلاج مرتبط است.

تورم در گردن و صورت

از دیگر نشانه‌های سرطان ریه وجود تورم و پف در ناحیه گردن و صورت است که اغلب در مراحل پیشرفته بیماری رخ می‌دهد.

خستگی مفرط و ادامه‌دار

یکی دیگر از نشانه‌های اساسی در مورد سرطان و سرطان ریه خستگی مفرط افراد است که به هیچ روشی معمولا درمان نمی‌شود! خستگی مورد اشاره در بیماران مبتلا به سرطان ریه به گونه‌ایست که حتی انگار توان حرکت به رختخواب هم در فرد وجود ندارد!

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم