آیا خودروهای لوکس هم آب بندی احتیاج دارند؟

آب بندی خودروها چیزی نیست که متعلق به خودروهای قدیمی باشد و هنوز هم همه خودروها نیاز به آب بندی صحیح دارند تا بتوانند بهترین عملکرد و کیفیت را در اختیار صاحبانشان بگذارند.
از دیگر دلایلی که بعضی از افراد فکر می‌کنند تنظیم صحیح موتور خودروهای خارجی یک امر غیرضروری است، اعتمادی است که به نحوه ساخت و دقت بالای شرکت‌های خودروساز دارند و تصور می‌کنند که با دقت موجود نیازی نیست خودروهای جدید آب بندی شوند ولی این تفکر اشتباه است البته این بدین معنا نیست که بسیاری از رسوم قدیمی در آب بندی در مورد خودروهای جدید نیز باید اجرا شود ولی باید بدانید علیرغم اینکه تنظیم موتورهای کاربراتوری، فیلرگیری و … انجام نمی‌شود ولی هزار کیلومتر اول خودروهای جدید هنوز حیاتی و بسیار مهم است.

 

نکته دیگری که باید توجه کنید که تنظیم صحیح موتور خودروهای خارجی باعث می‌شود که هزینه‌های نگهداری شما نیز کاهش پیدا کرده و حداقل تا ۲۰-۳۰ هزار کیلومتر ابتدایی هیچ گونه مشکلی را در خودروی خود نداشته باشید. البته به دلیل تولید اصولی و ساخت با کیفیت این خودروها معمولا تا کیلومتر ۲۰ هزار مشکلی خاصی در خودروهای خارجی دیده نمی‌شود ولی آب بندی صحیح موتور خودروهای خارجی باعث می‌شود که قطعا هزاران کیلومترهای بعدی را نیز با کیفیت بسیار بهتری از اتومبیل خود بهره ببرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم