۴ روش خانگی برای درمان بواسیر که باید بدانید

بواسیر یکی از مشکلات شایع در بین افراد است که این اتفاق در کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار فراگیر شده و با توجه به کم کاری و فعالیت کم زنان و مردان ایرانی رگ مقعد متورم می‌شود. در این مقاله قصد داریم به چند نکته مهم برای درمان این مشکل اشاره کنیم که به راحتی قابل انجام بوده و البته در صورت عدم رفع مشکل می‌بایست به پزشک مراجعه نمایید.

یخ اولین درمان خانگی بواسیر

اولین درمان پیشنهادی برای درمان بواسیر استفاده از یخ است که منجر به کاهش تورم رگ‌ها و رگ‌های خونی در مقعد می‌شود. بنا بر وضعیت خود چندین بار می‌توانید بسته یخ را در ناحیه آسیب دیده بگذارید و از این طریق خونریزی را قطع کرده و تورم را کاهش دهید.

آلوئه‌ورا دومین روش درمان خانگی

دومین روش پیشنهاد برای درمان بواسیر استفاده از آلوئه وراست که یکی از جادویی‌ترین گیاه‌های شناخته شده برای ایرانی‌هاست. این گیاه برای بواسیر داخلی و خارجی موثر بوده و به شدت خاصیت ضد التهابی دارد. برای استفاده از این گیاه می‌بایست از ژل آن کمی برداشته و به مقصد خود بمالید.

آب لیمو موثر در درمان بیماری

اثر آب لیمو برای درمان این بیماری به این گونه‌است که باعث تقویت رگ‌های مقعد شده و با تقویت آن‌ها از خونریزی و پاره‌شدن جلوگیری می‌کند. برای مالیدن آب لیمو می‌بایست مقداری از آن را به پنبه آغشته کنید و به آرامی در محل آسیب دیده بمالید.

روغن زیتون جادوی بی‌نظیر برای بدن

روغن زیتون از جمله مواردی است که به طور کلی یکی از معجزه‌کنندگان برای بدن انسان به شمار می‌رود که حالا باید بدانید که حتی برای تقویت رگ‌های مقعد و ترمیم آن‌ها و جلوگیری از التهاب بسیار موثر است. برای استفاده از روغن زیتون می‌بایست یک برگ آلو را برداشته و به روغن آغشته کنید و در محل آسیب دیده قرار دهید. همچنین روزانه یک قاشق غذاخوری از روغن را به صورت مستقل مصرف کنید که به شدت در تنظیم کارکرد روده شما موثر بوده و به تبع در عملکرد و نرمی مقصد نیز تاثیر می‌گذارد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم