فرمول حضور رنو در صنعت خودروسازی ایران در سال ۹۷

گروه خودروسازی رنو فرانسه هفته گذشته در خبری اعلام کرد که نه تنها از صنعت خودروسازی ایران خارج نمی‌شود بلکه به دنبال عمق بخشیدن به حضورش در ایران است و قطعا در بازار ایران خواهد ماند و همانند شرکت‌های دیگر، تحریم‌ها را بهانه خروج از ایران نخواهد کرد.

شنیده‌ها از مسئولین فرانسوی بدین شرح است که دو راهکار متفاوت پیش روی شرکت‌های اروپایی برای حضور در ایران است که گویا پژوسیتروئن و رنو فرانسه به همین دلیل از حضور در ایران صحبت می‌کنند. یکی از این راه‌ها (که البته بعید به نظر می‌رسد) کسب مجوز استثناشدن این شرکت‌ها از تحریم‌های ایران است که با توجه به تهدیدهای ترامپ و سخت گیری‌های او امکان‌پذیر نخواهد بود ولی به هر حال دولتمردان فرانسوی به شدت پیگیر این موضوع هستند.

گروه خودروسازی رنو فرانسه

دومین راه حل نیز ایجاد نهادهای مالی مستقل از سیستم بانکی آمریکاست که مسئولین اتحادیه اروپا نیز قول آن را داده‌اند و رنو از طریق این سیستم بانکی مستقل اقدام به مبادلات مالی خواهد کرد.

به نظر می‌رسد با باز شدن راه ادامه حضور رنو در ایران، شرکت‌های پژو و هیوندای نیز امکان ادامه حضور در ایران را خواهند داشت مگر اینکه بدعهدی آنها اولویت اولشان باشد!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم