۵ راه بی دردسر برای جنگ با فقر آهن در مردان و زنان!

فقر آهن یکی از معضلات بسیار مهمی است که علی‌الخصوص در بین زنان بسیار شایع بوده و بعضا مردان نیز به این مشکل دچار هستند. مبارزه و جنگ با فقر آهن راه‌های مختلفی دارد که از جمله بهترین روش‌های پیشگیری و درمان آن، تغذیه مناسب است که در ادامه به چندین راه و مواد غذایی مفید برای این مبارزه اشاره می‌کنیم.

گوشت گاو بهترین منبع برای مبارزه با فقر آهن

به طور کلی گوش‌ها بهترین منابع برای آهن هستند ولی گوشت گاو به دلیل بافت خاصی که دارد از بیشترین مقدار آهن برخوردار بوده و معمولا توسط پزشکان نیز برای افراد دچار فقر آهن توصیه می‌گردد. البته بدیهی است که حذف چربی گوشت گاو فایده آن را بیش از پیش می‌نماید.

میگو سرشار از آهن

یکی دیگر از منابع بسیار قوی برای جذب آهن، میگو است که چند سالی است در سبد غذایی ایرانی‌ها وارد شده است ولی هنوز همانند ماهی فراگیر نشده است. در کنار سایر منابعی که برای جذب آهن میل می‌کنید، از میگو غاقل نشوید.

این رو هم بخون

فقر آهن و مبارز بزرگی به نام توفو

توفو یکی دیگر از منابع بسیار غنی برای جذب آهن است. البته بعضی از فروشنده‌ها اقدام به اضافه کردن کلسیم به آن می‌کنند ولی شما بدانید که آهن و کلسیم در جنگ جذب، تنها یک برنده دارند!

اگر فقر آهن دارید لوبیا بخورید

لوبیا معمولا برای پروتئینی که در خود دارد به افراد توصیه می‌شود ولی این ماده غذایی به شدت دارای آهن بوده و پیشنهاد می‌کنیم برای استفاده از آن سر و دست بشکنید!

کلم بروکلی را فراموش نکنید

وقتی حرف از آهن و منابع آن می‌شود، قطعا نمی‌توان از کلم بروکلی حرفی نزد چرا که در سبزیجات به “آهن سبز” معروف است و بسیاری از متخصصین امر برای افراد دارای فقر آهن، کلم بروکلی را پیشنهاد می‌کنند. نکته مهم‌تر اینکه ویتامین سی این سبزی به جذب آهن نیز کمک می‌کند!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم