راهنمای بهترین جنس رینگ اسپرت برای همه ماشین‌ها

رینگ اسپرت یکی از دغدغه‌های اساسی جوانان برای زیباسازی خودروهایشان است که معمولا برای این کار هزینه‌های بسیار زیادی نیز انجام می‌دهند. رینگ اسپرت انواع متفاوتی دارد با توجه به نیاز هر فرد به او توصیه می‌شود ولی معمولا یک اصول کلی در مورد انتخاب رینگ اسپرت وجود دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

به طور معمول شرکت‌های خودروسازی معمولا از رینگ‌های فولادی استفاده می‌کنند. اما برخی از خودروسازان که به تولید خودروهای خاص و البته سوپراسپرت می‌پردازند، از  آلیاژهای آلومینیومی برای تولید رینگ استفاده می‌کنند چرا که این جنس از رینگ، دست تولید کننده و تیونر را برای زیباتر کردن رینگ و خودرو باز گذاشته و جنس محکم آن و زیبایی بهتر آن نسبت به جنس فولادی، باعث می‌شود که گزینه اول هر تولید کننده‌ای محسوب شود که البته از هزینه بالاتری نیز برخوردار است.

اما نکته‌ای که باید به آن توجه شود این است که استفاده از جنس آلومینیوم غیر آلیاژی قطعا مناسب نبوده و می‌تواند در حوادث خطرساز باشد چرا که تغییر شکل سریع آن می‌تواند در سوانح، مجر به عمیق شدن خطرات حاصل از اتفاق شود. معمولا در خودروهای اسپرت از آلومنیوم آلیاژی استفاده می‌کنند ولی بعضا دیده می‌شود رینگ‌هایی در بازار فروخته می‌شوند که از جنس آلومینیوم بدون آلیاژ کافی هستند که بسیار خطرناک هستند.

البته این اتفاق دلایل مختلفی دارد که از جمله دلایل مهم آن، سبک بودن آن است ولی اگر به دنبال سبُکی هستید، می‌توانید از رینگ‌های آلومینیومی آلیاژی با الیاف کرین و منیزیم استفاده کنید که با هزینه کرد بالاتر، جنس با کیفیت‌تر و سبک‌تری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

دقت کنید که انتخاب رینگ‌ها علاوه بر کارایی مد نظرتان می‌بایست از یک برند خوب و معتبر انجام شود چرا که خرید از برندهای ناشناخته ریسک شما را بسیار بالا می‌برد. در موضوع رینگ به دلیل ارتباط مستقیم کیفیت آن با عملکرد راهبری خودرو، انتخاب برند مناسب ضروری است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم