۳ دلیل شایع برای بیدارشدن شبانه زنان و مردان

بیدارشدن شبانه زنان و مردان دلایل مختلفی دارد ولی نکته مهمی که در این بین بسیار مهم بوده و معمولا باعث گلایه‌های بسیاری از سوی آنان می‌شود، اختلالاتی است که به این دلیل حاصل شده و پیش پزشکان مطرح می‌شود. بیدارشدن شبانه افراد مختلف، دلایل زیادی دارد ولی معمولا ۵ دلیل اصلی برای این مشکل وجود دارد.

نیاز به رفع ادرار مهم‌ترین دلیل بیدارشدن شبانه

از مهم‌ترین دلایلی که معمولا بیماران با گزارش آن به پزشکان مراجعه می‌کنند، نیاز به رفع ادرار است که به دلیل شدتی که فرد دچار آن می‌شود، بیدار شده و خواب او دچار اختلال می‌شود. نکته بدتر اینجاست اگر این اتفاق در افرادی رخ دهد که دچار استرس، اضطراب و مشکلات روانی دیگر هستند، منجر به بی خوابی کامل شده و فرد تا صبح بیدار مانده و بسته به مشکل روحی خود، مشغول فکر خاصی می‌شود!

راهکار این مشکل نوشیدن آب و مقدار بسیار اندکی نمک پردازش نشده دریاست که می‌بایست ۳۰ دقیقه قبل از اقدام به خواب انجام شود.

گرمای زیاد و مزاحمت آن برای خواب

یکی دیگر از مشکلات شایع در مورد افرادی که به بیدارشدن شبانه دچار هستند، مشکل گرمای زیاد اتاق و محیط زندگی آن‌هاست که بدن را کلافه کرده و اجازه خواب را نمی‌دهد. در این موارد معمولا توصیه می‌شود که از وسایل تهویه هوای مطبوع استفاده شود ولی در صورت عدم دسترسی به این دستگاه‌ها، استحمام با آب گرم بسیار به تنظیم دمای بدن کمک خواهد کرد.

شبکه‌های اجتماعی بلای جای خواب افراد

یکی دیگر از دلایل اختلال در روند خواب افراد چک کردن شبکه‌های اجتماعی قبل از خوابیدن است که نمایشگر موبایل و تبلت‌ها منجر به اذیت چشم شده و تاثیرات مخربی بر روی سیستم تنظیم خواب افراد می‌گذارد. پیشنهاد می‌شود که یک‌ساعت قبل از خواب، نور محیط را کم کنید و ترجیحا استفاده از موبایل و تبلت را کنار بگذارید. اگر نیاز ضروری به آن‌ها دارید، نور نمایشگر را کاهش دهید و با فاصله از چشمانتان استفاده نمایید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم