طرح پیش فروش ایران‌خودرو برای همه محصولات اعلام شد

یکی از طرح‌های پیش فروش ایران‌خودرو برای محصولاتش که معمولا هر چند وقت یکبار اعلام می‌شود، طرح فیروزه‌ایست که با شرایط خاصی تدارک دیده می‌شود. این طرح پیش فروش که در ابتدای سال جاری نیز قابل سفارش بود، شرایط بهتری داشت ولی مشخص نیست ایران‌خودرو با چه تصوری اقدام به عرضه همچین طرحی با جزئیاتی که در ادامه مشاهده می‌کنید، کرده است!

گروه خودروسازی ایران‌خودرو در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مشتریانی که قصد خرید محصولات این شرکت را دارند، می‌توانند با شرایط ویژه اقدام به ثبت سفارش کرده و در تابستان سال آتی، با تکمیل وجه خودروی مدنظر خود را تحویل بگیرند.

از مهم‌ترین ویژگی‌های مهم این طرح فروش که به طرح فیروزه‌ای ایران‌خودرو معروف شده است، عدم مشخص بودن خودری ثبت نامی مشتری است که دارای معایب و مزایایی است. از جمله معایب این موضوع دست باز ایران‌خودرو برای عرضه محصولات است و مشتری نسبت به انتخاب خودروی مدنظرش (در صورت عدم وجود در پیشنهادات این شرکت) بی اختیار خواهد بود.

از جمله مزایای این طرح نیز دست باز مشتری برای انتخاب از چندین محصول از محصولات پیشنهادی این گروه خودروسازی است که قطعا با توجه به بودجه در اختیار و سلیقه آن زمان مشتری تعیین خواهد شد. همچنین سود مشارکت تعیین شده در طرح فیروزه‌ای ایران‌خودرو نسبت به سایر طرح‌های فروش بالاتر بوده ولی به هر حال مشخص نیست چرا باید مشتری در طرح فروشی ثبت نام نماید که از سود مشارکت بسیار کمتر از سود عرف بازار برخوردار بوده و قیمت خودروها نیز قطعی نیست!

مشتریان برای ثبت سفارش می بایست مبلغ ۵ تا ۲۵ میلیون تومان با سود مشارکت ۱۵ و ۱۶ درصد به حساب این شرکت واریز نمایند. نوع و قیمت قطعی خودرو در زمان صدور دعوتنامه مشخص می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم