جزئیات طرح جریمه مشمولین غایب سربازی در سال ۹۸

طرح جریمه مشمولین غایب سربازی که چند سالی است در بودجه کشور گنجانده می‌شود و تابحال نزدیک به یک میلیون سرباز غایب در این طرح ثبت نام کرده‌اند، طبق گفته مسئولین نظام وظیفه در آخرین سال اجرای خود قرار داشته و در سال ۹۸ تمدید نمی‌گردد.

طرح جریمه مشمولین غایب سربازی که به اشتباه به طرح خرید سربازی نیز معروف شده است، به آن دسته از مشمولین غایبی تعلق می‌گیرد که بیش از ۸ سال از اخذ آخرین مدرک تحصیلی آن‌ها گذشته و یا به طور کلی ۸ سال از زمان قانونی اعزام به خدمت مقدس سربازی ایشان گذشته و اقدامی انجام نداده‌اند.

طبق این طرح مشمولین غایب می‎توانستند با پرداخت ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان از این خدمت مقدس معاف شده و کارت معافیت دریافت نمایند. در سال اول اجرای این طرح محدودیت‌هایی برای معاف‌شدگان این طرح قرار داده شده بود که به دلیل عدم استقبال از سوی مشمولین، این محدودیت‌ها حذف شد و در حال حاضر کارت معافیت این دسته از مشمولین، تفاوتی با دیگر معافیت‌های قانونی و غیرپزشکی ندارد.

گفتنی است که معمولا هر سال مصاحبه‌هایی پیرامون لغو طرح جریمه مشمولین غایب سربازی در سال آینده انجام می‌شود ولی به دلیل تامین بخشی از بودجه توسط این طرح، معمولا در آذرماه این پیشنهاد از سوی دولت ارائه می‌شود و مجلس نیز مهر تصویب آن را می‌زند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم