۵ راه جادویی برای آنکه همسر شما خوشحال باشد!

5 راه جادویی برای آنکه همسر شما خوشحال باشد!

یکی از مشکلات همیشگی همسران در خانواده‌های کوچک این است که چگونه همدیگر را راضی نگه دارند و بتوانند یک محیط شاد و سالم برای همسر خود داشته باشند ولی راه‌های رسیدن به این هدف بعضا سخت و در بعضی از موارد با راه‌های بسیار ساده امکان پذیر است که در این مقاله به ۵ مورد از آن‌ها می‌پردازیم.

یکی از دلایل اصلی این مشکلات معمولا هنگامی بوجود می‌آید که مرد شغل آزاد داشته و حضور وی در خانه بیشتر از کارمندان و کارگران است ولی سوال اینجاست که آیا راه یا راه‌هایی وجود دارد که این مشکلات را کاهش داد؟ قطعا همینطور است.

5 راه جادویی برای آنکه همسر شما خوشحال باشد!
۵ راه جادویی برای آنکه همسر شما خوشحال باشد!

۱- برای خانه، کار و همسر خود وقت و مکان جداگانه‌ای در نظر بگیرید

یکی از مشکلات اصلی موجود در بین خانواده‌ها اختلاطی است که معمولا بین اوقات حضور در خانه رخ می‌دهد که عدم جداسازی آن‌ها باعث ایجاد سوتفاهماتی می‌گردد. به معنای دیگر مردان با حضور خود در خانه می‌بایست وقت جداگانه و اختصاصی برای همسر خود تنظیم کنند و کار در منزل نیز دارای وقت معینی باشد.

همچنین از دیگر مسائل مهم موجود در این بخش جداسازی محل کار در خانه است که اهالی خانه بدانند گوشه از یک اتاق یا کل یک اتاق مختص کار بوده و وقتی مرد وارد آن محیط می‌شود به این معنی است کار او شروع شده و باید به مدت زمان مشخص کاری او احترام گذاشت.

همچنین شوهر باید بداند که بحث در مورد مسائل کاری در ساعات خارج از زمان تعیین شده اشتباه بوده و زن نیز باید قائل به این موضوع باشد.

۲- احترام از نان شب واجب‌تر است

رعایت این نکته بسیار مهم است که در هر زمان و مکانی زن و شوهر باید به همدیگر احترام بگذارند و مرد باید بیشتر از زن مراقب این موضوع در خود باشد چرا که معمولا فشارهای کاری که به وارد می‌شود منجر به عصبانیت و پرخاش می‌گردد که در صورت عدم کنترل قطعا مشکل‌ساز خواهد شد.

محیط خانه می‌بایست خالی و عاری از هرگونه اتفاقی باشد که به بی احترامی منتج شود چرا که بی احترامی قطعا آغاز اتفاقات بد بزرگی است که صرفا با یک حرف نادرست یا تصمیم اشتباه رخ داده است.

5 راه جادویی برای آنکه همسر شما خوشحال باشد!
۵ راه جادویی برای آنکه همسر شما خوشحال باشد!

۳- هدف مشترک تعیین کنید تا منظم شوید

یکی از اشکالات بزرگ بسیاری از خانواده‌ها عدم وجود هدف مشترکی است که آن‌ها را به سمت و سوی مشخصی سوق دهد. وجود هدف مشترک در زندگی که نوع آن اولویت زیادی ندارد، می‌تواند به نظم و همدلی بیشتر اعضای خانواده منجر شود. در صورتی که هدف مشترک در خانواده تعیین گردد قطعا ایده‌ها، تلاش‌ها، بحث‌ها و … به سمت و سوی آن حرکت می‌کند و دیگر وقتی برای بحث‌های بیهوده باقی نمی‌ماند.

۴- زمان‌های اختصاصی داشته باشید

از دیگر مشکلات موجود در بین همسرانی که در کنار هم کار و زندگی می‌کنند این است که وقت جداگانه و اختصاصی ندارند و این اتفاق در اکثر موارد به مشکلات عدیده‌ای منتج می‌گردد. شما و همسرتان باید به عنوان یک فرد مستقلی در روز یا هفته و حتی در ماه چند ساعتی را تنها باشید و به پیاده روی، بازی، دوچرخه سواری و …. بپردازید.

5 راه جادویی برای آنکه همسر شما خوشحال باشد!
۵ راه جادویی برای آنکه همسر شما خوشحال باشد!

۵- عشق اکسیری که زندگیتان را نجات می‌دهد

یکی از نکاتی که به سرزنده ماندن زندگی همسران کمک می‌کند و آن‌ها را از ورطه تکرار نجات می‌دهد، عشق است. عشقی که معمولا در سال‌های اولیه زندگی در بین همسران وجود دارد ولی به دلیل عدم رسیدگی و آبیاری ریشه آن از بین می‌رود و منجر به یک گل خشکیده‌ای می‌گردد که شاید برای نجاتش دیگر امیدی نباشد!

برای اینکه ریشه عشقتان نخشکد باید روزانه برای آن تلاش کنید و با تنوع در زندگیتان و شادی و نشاط همیشگی و همکاری‌های دوجانبه و …. به پایداری آن کمک کنید. یادتان باشد که نباید عشق را فراموش کنید!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم