۳ علت شایع درد سینه دختران و زنان که باید بدانید

درد سینه دختران و زنان معمولا یکی از علل شایعی است که به پزشک مراجعه می‌کنند و با کدورت فراوان از این اتفاق، به دنبال درمان هستند. اما درد سینه دختران و زنان معمولا دلایل زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ۳ علت زیر اشاره کرد. ۳ علتی که در ادامه به آن‌ها می پردازیم معمولا در درصد بالایی از موارد، قطعی بوده و پزشک معالج نیز برای کشف آن‌ها تلاش می‌کند.

۱- کیست پستان مهم‌ترین دلیل درد سینه دختران و زنان

اولین و مهم‌ترین علت درد سینه معمولا به کیست‌های مربوط می‌شود که در سینه وجود دارد و بسته به اندازه و نوع آن‌ها می‌تواند موجب دردهای خفیف یا قوی در این ناحیه شود. البته این دردها معمولا به دلیل تغییرات هورمونی و یا تغییرات مربوط به شیردهی نیز رخ می‌دهد ولی به هر حال اگر دلیل درد سینه به کیست مرتبط باشد، به هر حال می‌بایست بد و خوب آن توسط پزشک تایید شود.

۲- ورم پستان

دومین دلیل شایع در بین زنان ورم پستان است که منجر به دردهای بسیار شدید در این ناحیه می‌شود. این اتفاق دلایل مختلفی دارد ولی به هر حال بسیاری از زنان و دخترانی که با گلایه درد سینه به پزشک مراجعه می‌کنند، دارای این مشکل هستند که متخصص زنان معمولا با تجویز داروهایی این مشکل را برطرف می‌کند.

۳- سینه‌بند مناسبی ندارید!

شاید برایتان عجیب باشد که بدانید یکی از دلایل شایع برای درد سینه دختران و زنان استفاده از سینه‌بند نامناسب است که معمولا به دلایل غیر مانند زیبایی و … از آن‌ها استفاده می‌شود و همین انتخاب نامناسب به دردهایی منتج می‌شود که حتی فرد را به مراجعه به پزشک مجبور می‌نماید.

 

 

۳ دلیل بالا از جمله دلایل ناشناخته برای زنان و دختران است که معمولا به آن‌ها توجه نمی‌شود. قطعا دلایل دیگری نیز برای این مشکل وجود دارد ولی معمولا افراد به آنها اگاهی کامل دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم