۶ نکته حساس که قبل از ازدواج باید بدانید

ازدواج یکی از حساس‌ترین اتفاقات زندگی افراد است که معمولا بعضی‌ها به شدت در آن وسواسی بوده و اما در مقابل افرادی هم هستند که به شدت این اتفاق را ساده می‌پندارند و توجهی به زوایای مختلف آن ندارند. اگر شما نیز در شرف ازدواج هستید و تمایل به آگاهی بیشتر در این موضوع دارید، با ما در قندان همراه باشید.

 

۱- تعریف مشترک از ازدواج داشته باشید

اولین نکته مهم در این اتفاق، تعریفی است که طرفین از ازدواج دارند. به طور حتم این نکته الزامی است که باید تعریف شما و همسر آینده شما از ازدواج نزدیک به هم باشد و اگر اینطور نیست، به طور جدی به انتخابتان فکر کنید.

۲- آیا درک متقابلی از هم دارید؟

بسیاری از ازدواج‌هایی که به صورت عجولانه صورت می‌گیرند و بدون طی کردن دوران عقد و نامزدی به مرحله عروسی و زندگی مشترک می‌رسند معمولا دچار یک مشکل بزرگ هستند و آن عدم وجود درک متقابل از افراد است. البته بدیهی است که طولانی شدن دوران عقد هم خوب نیست ولی به هر حال مدت زمانی برای آشنایی بیشتر بین طرفین الزامی است.

۳- آیا با خانواده همسرتان کنار می‌آیید؟

یکی دیگر از توهمات موجود قبل از تشکیل زندگی مشترک این است که خانواده همسر مهم نیست! به طور قطع و یقین بدانید که سخت در اشتباهید چرا که بیش از نیمی از انرژی شما در زندگی صرف ارتباط با آن‌ها خواهد شد. قبل از ازدواج اطلاعات کاملی از ایشان داشته باشید و با خود پیرامون این موضوع کنار بیایید.

۴- آیا بعد از ازدواج هم خوب می‌مانید؟

شما به شخصه باید به این موضوع فکر کنید که خوب بودن الانتان گذراست و یا می‌توانید در ادامه زندگی هم به خوبی الان باشید. معمولا در این رابطه یک جمله کلیدی مطرح می‌شود که نشان دهنده عدم آمادگی افراد برای این اتفاق مهم است: بعد از ازدواج همه چیز درست می‌شود!

۵- قدرت مدیریت هزینه‌هایتان را دارید؟

مدیریت هزینه پس از ازدواج از مهم‌ترین مواردی است که در صورت عدم وجود منجر به اتفاقات ناگواری در زندگی خواهد شد. برای آزمایش این موضوع به هزینه‌های قبل از ازدواجتان رجوع کنید و با کمی اغماض به خودتان نمره بدهید. نمره شما نشان‌دهنده آمادگیتان برای ازدواج است.

۶- رابطی جنسی رکن زندگی مشترک

بدیهی است که رابطه جنسی در ازدواج بسیار مهم است. اطلاعات جنسی خود را به صورت صحیح و آگاهانه بالا ببرید و با مراجعه به مشاورین مربوطه نسبت به این موضوع اقدام نمایید. طبیعتا عدم آگاهی درست از شرایط متفاوت مردان و زنان در هر دو جنس، منجر به اتفاقات ناگواری می شود که امروزه در دادگاههای خانواده به وفور قابل مشاهده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم