۳ توصیه بسیار مهم برای حفظ سلامتی کلیه

کلیه یکی از اساسی‌ترین اعضای بدن است که نبود این عضو (که البته بیش از نیاز انسان در بدن قرار دارد) منجر به اتفاقات بسیار ناگواری می‌شود. این عضو بدن که وظیفه تصفیه خون را برعهده دارد، در صورت ایجاد هر گونه مشکل برای کلیه احتمال از دست رفتن این عضو حیاتی بالاتر رفته و دیالیز در انتظار بیماران کلیوی خواهد بود.

در صورتی که شما برای سلامتی بدن خود اهمیت قائل هستید(که قطعا همین‌طور هست) و به دنبال توصیه‌های ویژه برای حفظ سلامتی کلیه‌های خود هستید این مقاله قندان را از دست ندهید.

۱- وراثت، چیزی که بلای جای کلیه‌هاست

یکی از نشانه‌های بسیار مهم در مورد بیماری‌های کلیوی وجود بیماری‌های مربوط به آن در بستگان درجه یک و دو فرد است. به طور مثال اگر پدر یا مادرتان دچار بیماری‌های مختلف کلیوی بوده‌اند، احتمال بیماری شما نیز بالاتر می‌رود. مشکل پروستات نیز از دیگر مواردی است که به شدت وراثتی بوده و در صورتی که فردی در خانواده دچار این مشکل شده، شما نیز بعداز ۴۰ سال باید به دنبال کشف سریع آن و درمان باشید.

۲- علائم ادراری مهم‌ترین نشانه

یکی از موارد مهم در مورد مشکلات کلیه، نشانه‌های ادراری در فرد است. معمولا رنگ ادرار و نوع ادرار یکی از علامت‌های دقیق در مورد مشکل و بیماری کلیه است. در صورتی که رنگ ادرارتان به صورت مداوم تغییر رنگ داده و یا پررنگ شده است، حتما پیگیر باشید و در صورت عدم رفع مشکل با کارهایی مثل نوشیدن مایعات زیاد، سریعا به پزشک مراجعه کنید. متاسفانه بسیاری از افراد به این نشانه‌ها توجه نمی‌کنند و زمانی به پزشک مراجعه می‌کنند که مشکل بسیار حاد شده است.

۳- بیماری‌های ادراری را جدی بگیرید

تکرر ادرار، شب ادراری، سوزش ادرار، تهوع، تعریق زیاد، دردهای شدید و خارش بدن از جمله مواردی هستند که نشان می‌دهد کلیه شما نیاز به بررسی دارد.  البته این موارد به صورت دفعی و در صورت عدم وجود سابقه خانوادگی در کلیه، مشکل خاصی نداشته و نیاز به بررسی ندارد ولی در صورت مداومت در مشکلات مذکور قطعا مراجعه به پزشک ضروری است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم