دلار بخریم یا خودرو؟ کدام یک در بازار پرسود است؟

خودرو ضدگلوله که باید ببینید / خودروسازان دنیا به دنبال عرضه بهترین مدل های این خودروها هستند

دلار بخریم یا خودرو؟ یکی از سوالات عجیبی است که در نظرات و کامنت کاربران بسیار پر تکرار بوده و بعضا مشاهده می‌کنیم که انتخاب‌های غلط باعث زیان شدید مردم شده است. در ادامه مطالبی را پیرامون این سوال مطرح می‌کنیم که قطع به انتخاب شما کمک خواهد کرد.

خرید دلار برای بسیاری از افراد به یک آرزوی بزرگ برای سودهای کلان تبدیل شده و عملا بسیاری از افراد را از شغل و پیش خود جدا کرده و به شغل دلالی وارد کرده است ولی همین موضوع در بحث خرید خودرو نیز وجود داشته و بسیاری از افراد برای کسب سودهای بادآورده وارد این بازار شده‌اند که البته این هدف پر بیراه هم نیست چرا که به طور مثال یک ثبت نام ساده تیبا ۱۴ میلیون تومانی در سایت سایپا سود ۶ میلیون تومانی برای ثبت نام کننده داشت که در هیچ بازار داخلی و خارجی شاهد آن نیستیم!

دلار بخریم یا خودرو؟

یکی از نکات مهم پیرامون خرید خودرو این است که باید بدانید خودروسازان به دنبال آزادسازی قیمت خودروهایشان هستند و این با یک قالب کلی به نام ۵ درصد زیر قیمت بازار اجرایی می شود و در صورت موافقت مجلس و دولت یک طرح آماده و کاملا عملیاتی است ولی آیا با مقتضیات همچین طرحی آشنا هستید؟

این طرح بدین معنی است که اگر پراید ۱۱۱ در حال حاضر با قیمت حدودی ۴۰ میلیون تومان در بازار معامله می شود پس سایپا حق دارد با قیمت ۳۸ میلیون تومان اقدام به عرضه همین خودرو کند که یک افزایش قیمت بسیار بالا محسوب می شود. البته گفتنی است که در حالی صحبت از قیمتهای این چنینی پیرامون انواع مدل های پراید صحبت می کنیم که در مهر ماه سال گذشته حتی خبر تعطیلی خط تولید بعضی از مدلها منتشر شد و سایپا قول پایان تولید را حداقل تا نیمه اول سال جاری داده بود ولی پیش فروش های انجام شده در چند وقت اخیر نشان میدهد حداقل تا دو سال آتی خبری از تعطیلی خط تولید پراید یا همان سایپا ایکس ۱۰۰ نخواهد بود.

دلار بخریم یا خودرو؟

با آزادسازی قیمتها به دلیل اینکه پیش فروش های انجام شده توسط سایپا و ایرانخودرو با قیمت غیرقطعی بوده طبیعتا با قیمت روز خواهد بود و افرادی که به امید خرید تیبای ۲۷ میلیون تومانی، حواله ۱۴ میلیون تومانی را با قیمت ۲۰ میلیون تومان خریداری کرده اند بایستی چیزی در حدود ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان برای پر کردن قیمت قطعی این خودرو باید بپردازند که عملا با ۶ میلیون تومان پول حواله قیمت یک تیبا یه چیزی در حدود ۵۰ میلیون تومان خواهد رسید و این حماقت بسیار بزرگ با شرایط فعلی است.

به طور کلی پیشنهاد می کنیم در صورتی که قصد خرید خودرو به نیت سرمایه گذاری دارید از حضور در پیش فروش های بلندمدت با شرایط عجیب و غریب خودروسازان بپرهیزید و صرفا به خرید خودرو با قیمت های فعلی و در سال فعلی فکر کنید و الا دیگر بازارها مانند خرید دلار بهترین گزینه است.

1 نظر
  1. baran می‌گوید

    تا وقتی ما مردم ایران به دنبال جاه طلبی و فقط به فکر خودمون باشیم وضع مملکت همینه که هست. چرا باید پول یک کشور دیگه به عنوان یک کالا در ایران خرید و فروش بشه و باعث این همه بی بند و باری فساد مالی بشه خدا به حق محمد ریشه ظلم و بکنه. خدا وکیلی نخرید و بیاید هر چی دارید بفروشید و راحت کنید زندگی رو نه برای خودتون بلکه برای بچه هاتون ، برای آیندگان……..

    خوشم اومد ۴۲
    دوست نداشتم ۶

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم